Filmy / seriale / VOD

Zaczęło się. Netflix wyciąga wtyczkę

przeczytasz w 2 min.

Netflix odcina pierwszych użytkowników od planu podstawowego. Abonenci są przenoszeni do planu z reklamami, ale odbywa się to w kontrowersyjny sposób. Część widzów deklaruje zawieszenie konta.

Cena Netflix uzależniona jest rzecz jasna od planu, jaki wybierzemy w tym popularnym serwisie VOD. Wyróżniamy plan Podstawowy, Standard oraz Premium, a w niektórych krajach występuje też plan Basic z reklamami. Od dłuższego czasu mówiło się o całkowitym porzuceniu planu podstawowego przez Netflixa i w istocie tak się dzieje. Pierwsi użytkownicy tracą dostęp.

Netflix bierze się za plan podstawowy

Netflix odciął pierwszych użytkowników od podstawowego planu oferując im w zamian wersję z reklamami. Sprawa dotyczy abonentów z Wielkiej Brytanii oraz Kanady. Co istotne i chyba najbardziej kontrowersyjne, "przerzucanie" użytkowników na plan Basic z reklamami odbywa się automatycznie.

Nie jest przy tym do końca jasne, jakie kraje są następne w kolejce. Spekuluje się, że może to być USA lub Australia. Nastroje panujące w grupie widzów dotkniętych zmianami nie są optymistyczne, czemu dają wyraz głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Niektórzy sugerują nawet, że porzucą korzystanie z tego serwisu. Już na początku bieżącego roku pojawiły się jednak doniesienia o tym, że Netflix ma zamiar usunąć plan podstawowy, więc to, co teraz obserwujemy, jest następstwem minionej deklaracji.

Netflix usunie plan podstawowy w Polsce?

Netflix usuwa pakiet podstawowy w krajach, gdzie występuje odpowiednik z reklamami. W Polsce plan podstawowy z reklamami nie jest dostępny, więc wydaje się mało prawdopodobne, aby streamingowy gigant zdecydował się na usuniecie "zwykłego" planu podstawowego na tym etapie.

Wszystkie serwisy VOD nieustannie ewoluują, co objawia się w sposobie, w jakim oferowane są usługi. Zmienia się również katalog, wiec warto spojrzeć na nowości Netflix w maju 2024.

Źródło: Tech Radar

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  subzerotype
  4
  Niech gniją ze swoimi lewackimi zagrywkami
  • avatar
   zekin
   3
   https://www.youtube.com/watch?v=0u12z4CHcjA
   • avatar
    Yetii
    3
    Czyli mam płacić za taki tvn, czy polsat - 20 minut reklam i 20 minut filmu ? Sorry za darmo nie chcę
    • avatar
     xxx.514
     2
     To da się skomentować tylko w jeden sposób: "Miałeś zniszczyć Sithów, nie do nich dołączyć!"
     • avatar
      GejzerJara
      1
      Netflixie, zajmuj userom 60% czasu reklamami, pozostałe 40% czasu na oglądany materiał. zyski z reklam drastycznie ci wzrosną. Śmiało! Odwagi! :)
      • avatar
       WacławKlimat
       -2
       Siemano ziomale. Nazywam się Wacław Klimat i jestem światowej sławy aktywista klimatycznym, ekologiem in wielkim miłośnikiem przyrody.
       Jeżdżę po całym swiecie i walczę o to aby ochronić nasza planetę przed zagłada klimatyczna. Prostestuje przeciwko elektrowniom atomowym, węglowym, gazowym, beznynom, dislem, olejem i wszystkich tych świństw które zanieczyszczają planetę i przyczyniają się do zwiększenia CO2! Promuje za to odnawialne źródła eneergi jak fotowoltaika, wiatraki czy samochody elektryczne bo tylko to pomoże uchronić planetę przed zagłada!
       Osobiście znam Greta Thunberg z która łączy mnie nie tylko walka o klimat i nasza planetę ale tez SEX!!!! Jesteśmy para od dwóch lat i planujemy wkrutce wsiąść ślub!!!!
       Ale dobra nie tylku jestem ekspertem od środowiska ale tez międzynarodowej sławy ekspertem rynku kryptowalut i chciałbym dzisiaj polecić aplikacje Crypto Com która nie zostawia śladu węglowego i przyczynia się do ochrony klimatu!!! Ziomale pod spodem daje wam linkacza aby cie się zadejestrowali z niego przeszli proces KYC i zamówili minimum czerwono karte Ruby a otrzymacie az 25 dolarkuw w zielonej kryptowalucie cro!!!
       Takmziomale macie to za darmochę!!
       Będziecie mieć kasiurke na pierwsze inwestycje i będzie mogli zarabiać miliony doarkuw rocznie!!!
       Kupuj, wymieniaj, trejduj kryptowalutami już dzis i dołącz do elwirarnehi grona bogaczy!!!
       Przyczyn się donochdony klimatu używają zielonej aplikacji Crypto Com!!!
       Zostan zielonym ziomalem juzndzis!!! Klikaj teraz bo nie ma czasu!!! Czas to pieniądz i ochrona klimatu!! Klikyj szybko!!! Ziemia płonie!!! Ocal lasy, dżunglę i lodowce!!! Klikyj w linkacza!!!!!!!!!!!

       https://crypto.com/app/jjey2xxs9c