Gry PlayStation 4

NieR: Automata na PS4 i PS4 Pro - porównanie wideo

przeczytasz w 1 min.

Gra NieR: Automata wygląda i działa lepiej na PlayStation 4 Pro. Posiadacze standardowych PS4 nie mają jednak powodów do płaczu.

Za kilka miesięcy na rynku pojawi się NieR: Automata – jeden z bardziej intrygujących tytułów debiutujących na początku 2017 roku. Choć gra zmierza też na pecety, początkowo zostanie wydana tylko na konsolach PlayStation 4PS4 Pro. Czy między tymi dwiema wersjami będą jakieś różnice? Filmik opublikowany przez Digital Doundry daje odpowiedź: tak (a przynajmniej są one zauważalne w wersji demo).

Gra NieR: Automata na konsoli PlayStation 4 Pro w porównaniu do wersji na urządzenie w edycji podstawowej to przede wszystkim: wyższa rozdzielczość (1080p vs 900p), bardziej zaawansowany antyaliasing, efektowniejszy motion blur oraz lepsze filtrowanie tekstur. Różnice są widzialne, ale z drugiej strony posiadacze słabszej z konsol nie mają powodów do płaczu.

Po pierwsze, różnica w rozdzielczości jest nieznaczna i na dłuższą metę nie powinna dawać się we znaki. Niewielkie są również różnice w kwestii płynności animacji – w obu przypadkach mówimy o prawie stałych 60 klatkach na sekundę podczas rozgrywki i stabilnych 30 w przerywnikach filmowych. Szczegółowe podsumowanie poniżej:

Premiera gry w Europie planowana jest na 10 marca.

Źródło: Digital Foundry, DualShockers

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  darioz
  1
  Czy ja zle widzę czy te miecze faktycznie lewitują nad plecami tej laski? Kto wpadł na ten durny pomysł? Przecież to wygląda fatalnie!
  • avatar
   Czaszka
   1
   Filtrowanie tekstur to jakiś dramat przecież nawet AFx16 ma niewielki wpływ na wydajność.
   • avatar
    typ71
    1
    przeszedlem demko i mnie znudzilo. w kolko omijanie kolorowych kulek i bicie robocikow, taki trudniejszy rayman
    • avatar
     vide cui fidas
     1
     Bo to sraczka dla dzieciaków...Miłego nowego roku:)
     • avatar
      ygdersil
      0
      Minęło ledwie 2 miesiące a już bieda ps4 działa w 900p. Czekamy na 720p i bekę z konsolowców kupujących konsole na lata :)
      • avatar
       pycipro
       -9
       Oby nie wyszło na PC bo będzie klapa sprzedażowa..
       • avatar
        vide cui fidas
        0
        ...