Gry

Nintendo chce zaskoczyć graczy w 2016 roku

przeczytasz w 1 min.

Nadchodzące miesiące mają być okresem pozytywnych niespodzianek i eksperymentów "dużego N". Co z tego wyniknie?

Nintendo

Legenda elektronicznej rozrywki – firma Nintendo – od dawna już nie zaskoczyła czymś na taką skalę, by utwierdzić swoją pozycję na rynku. To ma się jednak zmienić. I to jeszcze w tym roku.

2016 ma być dla „dużego N” i jego miłośników rokiem pozytywnych niespodzianek i eksperymentów. Tak przynajmniej można wnioskować z wypowiedzi prezesa Nintendo, którym jest obecnie Tatsumi Kimishima. Pierwszym zaskoczeniem ma być prezentacja zapowiadanej już od jakiegoś czasu konsoli NX, która będzie czymś zupełnie nowym, a nie kontynuacją serii Wii. Szczegółów na razie nie znamy, ale mają one zostać ujawnione gdzieś w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Kimishima zapowiada również, że w 2016 roku zauważymy poważną ekspansję firmy Nintendo na inne rynki. Mowa jest tu przede wszystkim o smartfonach. Niemniej doczekać mamy się również debiutów parków rozrywki oraz premier filmów i seriali z bohaterami popularnych serii giganta w rolach głównych. Nintendo zamierza również bardziej eksperymentować z nowymi modelami biznesowymi.

Firma Nintendo jest pewna siebie i prezes twierdzi, że premiera konsoli i kolejnych produkcji (o których już pisaliśmy) oraz mnóstwo nowych produktów przełoży się na bardzo dobre wyniki finansowe. Plan zakłada, że w najbliższych latach zyski mają osiągnąć poziom 100 miliardów jenów (czyli około 850 milionów dolarów), co oznaczałoby czterokrotny wzrost w stosunku do roku ubiegłego. 

Źródło: NeoGAF

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Ale byłbym szczęśliwy jakby dali w dupę "nekst dżenowym" PS4 i XB1. Może wtedy byłby jakiś progres na rynku gier, i to nie tylko w kwestii grafiki.
  Mam "potato PC", ale będę wniebowzięty jeśli Nintendo poruszy ten rynek.
  • avatar
   88ww88
   1
   Mam lepszy pomysł: może by tak zaszaleć i wydawać...gry? Jasne, parki rozrywki, filmy - świetnie. Szkoda tylko, że na New3DS dostępne są tylko dwie (!) dedykowane gry: Xenoblade i Zelda.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    *wielkiego N