Akcesoria do konsol

Nintendo Labo to coś więcej niż sam karton

przeczytasz w 1 min.

Firma Nintendo przekonuje, że jej Labo to nie tylko proste, kartonowe akcesoria, lecz zupełnie nowa forma zabawy. I faktycznie – przygotowała nie tylko same arkusze z liniami zagięć, lecz też oprogramowanie, pozwalające zrozumieć jak to działa i stworzyć własne „mini-gry”.

Czy kartonowe akcesoria mogą urozmaicać zabawę i zwiększać zaangażowanie graczy? Firma Nintendo, która miesiąc temu zaskoczyła wszystkich prezentacją marki Labo, jest o tym przekonana i teraz – za pomocą filmów – pokazuje, jak to widzi. 

Kartonowe akcesoria ...i coś jeszcze

Japoński gigant z branży elektronicznej rozrywki opublikował trzy materiały wideo, które pokazują, w jaki sposób cieszyć mają graczy zestawy Robot Kit i Variety Kit oraz przybliża coś, co nazywa się Toy-Con Garage, czyli narzędzie do kreowania własnych sposobów na zabawę z kartonowymi akcesoriami.

Zacznijmy od tego, że na każdy zestaw złożą się: kartonowe arkusze, rozmaite dodatki potrzebne do samodzielnego zmontowania akcesoriów oraz karta z oprogramowaniem (z grami i instrukcjami). Co ważne, nożyczki i klej nie będą tutaj potrzebne.

Nintendo Labo ma nie tylko zwiększać przyjemność z rozgrywki, ale też pobudzać kreatywność. Zobaczcie film, podczas którego lektor opisuje wszystkie kluczowe cechy:

Nintendo Labo – co to jest i jak to działa?

 

Pierwsze zestawy Nintendo Labo będą dostępne w Europie od 27 kwietnia. Jednym z nich będzie Variety Kit, który pozwoli tworzyć rozmaite konstrukcje: od 13-klawiszowego pianina do tworzenia własnych melodii, przez wędkę do łowienia ryb, aż po samochodzik, który daje się zdalnie sterować.

Nintendo Labo – co można stworzyć z Variety Kit?

 

Drugim premierowym zestawem będzie Robot Kit. Dzięki niemu gracz stworzy własny „egzoszkielet” i dosłownie wcieli się w gigantycznego robota z gry. Temu także poświęcony został materiał – możecie go obejrzeć poniżej.

Wciel się w robota z z Nintendo Labo Robot Kit

„Nintendo Labo to zupełnie nowa linia interaktywnych doświadczeń, w których kreatywne umysły na całym świecie będą mogły tworzyć, bawić się i odkrywać zupełnie nowe doświadczenia na Nintendo Switch” – zachwala producent. Czy po tym, co zobaczyliście, podzielacie ten optymizm?

Źródło: Nintendo

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  supervisor
  1
  A czy można zrobić kartonowego...
  • avatar
   Diuran
   1
   No tak, to nie jest zwykły karton, to jest Gamingowy karton.

   Praktycznie to jest Gamingowy karton hehe.