Aplikacje mobilne

Nokia HERE na Androida w wersji finalnej - nawigacja idealna?

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja jest darmowa i trzeba przyznać, że trudno doszukać się teraz dla niej godnego konkurenta, z którego również korzystać można bez opłat.

Nokia HERE aplikacja

Nokia HERE jeszcze nie tak dawno kojarzona była jedynie z Windows Phone, ale od pewnego czasu przekonuje do siebie także użytkowników smartfonów z systemem Google Android. Z bardzo dobrym skutkiem zresztą, a zanosi się na to, że zainteresowanie ową aplikacją jeszcze się teraz zwiększy.

Początkowo produkt Nokii zawitał na platformę z logo zielonego robota jedynie dla właścicieli smartfonów z serii Samsung Galaxy. Nieco później Nokia HERE trafiła już jednak także na inne urządzenia, chociaż cały czas mówiono o wersji beta. Mimo tego błyskawicznie dobiła ona do miliona pobrań. Zapewne jeszcze ich teraz przybędzie, ponieważ udostępniona została finalna wersja nawigacji.

Oznacza to, iż producentowi udało się wyeliminować wszystkie mniejsze błędy i zapewnić jeszcze większą stabilność działania. Na tym jednak nie koniec, ponieważ jednocześnie pojawiło się kilka funkcji, jakich beta nie oferowała. Najważniejsze z nich to:

 • nowe, interaktywne mapy 3D centrów handlowych i lotnisk w 70 krajach
 • możliwość pobierania map w tle
 • możliwość pokazania na jednym ekranie trasy do pokonania samochodem, transportem publicznym i pieszo
 • pobieranie głosów na kartę pamięci
 • rozbudowane możliwości POI - wystarczy dotknąć ikony dowolnego miejsca na mapie, aby dowiedzieć się więcej na jego temat i zobaczyć, jak tam dojechać

Aplikację HERE instalować można na smartfonach z systemem Android w wersji 4.1 Jelly Bean lub nowszym. Producent zaleca dodatkowo, aby urządzenie miało na pokładzie przynajmniej 1 GB pamięci RAM. Aplikacja jest darmowa i trzeba przyznać, że trudno doszukać się teraz dla niej godnego konkurenta, z którego również korzystać można bez opłat.


Pobierz: 

Nokia HERE na Androida

Rozmiar pliku:

38 MB


Źródło: play.google, venturebeat

Komentarze

44
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  11
  Mimo używania płatnego SYGIC, pobieram i wypróbuję ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Niestety mapy nie do końca aktualne. Przy próbie aktualizacji pokazuje, że są najnowsze. Ale np. obwodnicy Lublina nie widzi. Jak jechałem to droga jest wykreskowana jako "w budowie". Google maps nie miało tego problemu.
   • avatar
    kombajn
    1
    To twierdzenie producenta o 1 GB ramu można między bajki włożyć na moim Huawei Y330 z 512MB ramu działa płynnie nie tnie. Trasy wyznaczane są błyskawicznie a w momencie skrętu w inną uliczkę niż nawigacja wybrała przeliczenie trasy trwa jakąś sekundę może półtory .
    • avatar
     Cygan
     1
     Mam włączony tryb samolotowy, więc chyba wszystkie opcje wyczerpałem. No nic, dzięki za próbę pomocy, odinstaluję program, wyrzucę wszystkie mapy i spróbuję od postaw wszystko zainstalować.
     • avatar
      prime27pl
      1
      Działa wyśmienicie .
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       A Warszawie dziś możemy jeździć mostem Łazienkowskim. Nie ma co: mapa idealna- hop do Wisły
       • avatar
        Cygan
        -1
        Nie wiem jak dokładnie działa na nawigacja offline, skoro posiadam mapy całej Europy a nie posiadając dostępu do internetu nie mogę ustawić trasy do jakiegoś konkretnego adresu z powodu wiadomości "Nie można znaleźć tras offline. Spróbuj poszukać w trybie online", co kompletnie skreśla tę nawigację...
        • avatar
         Siekierka
         -1
         Jak jest dostępna na wszystkie telefony, jak na Asusa Zenfone 6 nie jest :/
         • avatar
          kombajn
          0
          @Kenjiro żeby to sprawdzić musiał bym zainstalować dwie tony śmiecia na telefonie żeby zejść z pamięcią do 100MB i sprawdzić więc sam musisz sobie telefon zaśmiecić (ewentualnie zaśmiecić bo mapy są przednie, różnych darmowych próbowałem i te są według mnie najlepsze).
          • avatar
           miko166
           0
           Ciekawe czy dodali funkcję "jedź przez", bo beta tego nie oferowała i to było głównym powodem dla którego wróciłem do Sygica.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Na lollipopie N5 aplikacja pływa, na oko ze 12fps max :D Opóżnienie mają także powiadomienia (bo powiadomienie o skrzyżowaniu za skrzyżowaniem nie jest zbyt fajne :D )
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             A co z asystentm zmiany pasa ruchu? Dodali go wreszcie czy nadal zwlekają?