Gry komputerowe

Mikropłatności w Nosgoth nie będą dokuczliwe

przeczytasz w 1 min.

"Nosgoth to gra free-to-play, ale nie pay-to-win".

Nosgoth gra mikropłatności

Mikropłatności nie są szczególnie lubianym przez graczy elementem, ale gości on w grach coraz częściej. Nie zabraknie go również w Nosgoth, ale, przynajmniej wedle zapowiedzi Square Enix, dla nikogo nie będzie to uciążliwe.

Nosgoth to sieciowa gra akcji, w której rozgrywka koncentrować będzie się wokół walki dwóch wrogich frakcji - ludzi i wampirów. Odmienne umiejętności i uzbrojenie (a w przypadku wampirów także nadludzkie zdolności) i mroczny klimat połączony z uniwersum Legacy of Kain to według twórców elementy godne największej uwagi. Zapowiedź mikropłatności nieco przyćmiła jaśniejsze strony tej produkcji, ale otrzymujemy teraz zapewnienia, że nie należy się ich obwiać.

"Nosgoth to gra free-to-play, ale nie pay-to-win. Jednym z głównych celów jest dla nas stworzenie systemu, który będzie uczciwy i nie będzie karać tych, którzy nie chcą wydawać pieniędzy. W Nosgoth mikropłatności nie obejmą przedmiotów, broni i umiejętności, dzięki którym będzie można stać się zdecydowanie silniejszym." - George Kelion ze studia Square Enix

W grze znajdą się dwa środki płatnicze - złoto i kamienie runiczne. Pierwszy zdobywany będzie w walkach, ale jeśli gracz zechce wejść w posiadanie tego drugiego będzie musiał liczyć się już z wydaniem prawdziwych pieniędzy. Jaka z tego korzyść? Możliwość szybszego odblokowania niektórych elementów i dostęp do specjalnych skrzyń, które znajdować mają się w losowo wybranych miejscach na mapie, a w których umieszczane mają być również losowo generowane przedmioty.

Zobaczymy, jak wypadnie to w praktyce. Nosgoth jest obecnie w fazie testów alfa, ale kończą one się już jutro i jednocześnie wystartować ma zamknięta beta. Data premiery finalnej wersji gry nie jest jeszcze znana, ale powinna mieć ona miejsce jeszcze w tym roku.


Źródło: computerandvideogames, polygon, youtube

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BariGT
  9
  " dostęp do specjalnych skrzyń, które znajdować mają się w losowo wybranych miejscach na mapie, a w których znajdą się również losowo generowane przedmioty."

  W wolnym tlumaczeniu - nie placisz za extra wypasione przedmioty tylko za dostep do skrzyn gdzie te przedmioty sie znajduja
  • avatar
   Lonnger
   4
   Tytuł wywołał u mnie śmiech:) "Mikropłatności w Nosgoth nie będą dokuczliwe" - wystarczy, że podasz nam numer karty i nie musisz się niczym przejmować, a my sobie pieniążki będziemy ciągnąć xD Cóż takie pierwsze skojarzenie xD

   Według mnie płatności mogą być tylko w jeden sposób, jeśli koniecznie chcą wprowadzać tryb f2t - jedna waluta - złoto, którą możesz sobie wywalczyć, albo kupić by faktycznie szybciej do czegoś dojść - to jest wiarygodne, że wszyscy mogą dojść do tego samego - jedni szybciej, drudzy wolniej, ale jednak.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Dzisiejsza rzeczywistość... tytuł nudny i wtórny plus dopieszczone mikropłatności.
    • avatar
     Marucins
     3
     Pay2Win
     Tak wspaniała przyszłość gier!
     • avatar
      quasimodo
      2
      Ciekawe ile rzeczywiście będzie tutaj z Legacy of Kain, oby jak najwięcej :)
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       nowa broń będzie kosztować w grze 30.000 złota wiec albo zapłacisz 20 euro za te złoto albo będziesz zbierać przez 8 miesięcy bo przeciwnicy będą dropic po 2 sztuki złota i tak to będzie wyglądać
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ale bubel...
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Jeśli komuś się poszczęści i nie będzie miał ochoty grać to kupię klucz do bety. [email protected]