Laptopy

Notebook z projektorem od HP?

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiają się doniesienia jakoby HP pracowało nad oryginalnym komputerem przenośnym z wbudowanym pico projektorem. To dobry czy zły pomysł?

Mogliśmy testować kilka pico projektorów i trzeba przyznać, że te urządzenia nie powodują przysłowiowego opadu szczęki. Miniprojektory, jak BenQ GP1, oferują dobre parametry, ale pico projektory - niekoniecznie.

Pico projektory można uznać za przyzwoite, ale pod warunkiem, że korzystasz z nich w zaciemnionym pomieszczeniu. W przeciwnym razie trudno zobaczyć jakikolwiek obraz wyświetlany przez te maleństwa.

Jak dotąd na rynku pojawiło się kilka telefonów z pico projektorami, natomiast teraz docierają do nas doniesienia, że HP pracuje nad notebookiem, który miałby tego typu gadżet.

Nie wiadomo jakie konkretnie notebooki miałyby oferować projektory, niemniej szybko można dostrzec zalety takiego połączenia. Użytkownicy biznesowi nie musieliby zabierać na spotkania dwóch sprzętów - aby przeprowadzić prezentacje wystarczyłby sam notebook. Z kolei zwykły użytkownik mógłby oglądać filmy czy grać w gry na dużym ekranie. Przynajmniej teoretycznie.

Jeśli HP rzeczywiście pracuje nad komputerami z projektorami, lepiej żeby miało kilka asów w rękawie. Jeżeli projektory nie zaoferują bowiem wystarczająco dużej jasności, łatwo można się domyślić, że klienci będą niezadowoleni.

Jeden z pracowników HP wyjawił, że projektory byłyby instalowane dokładnie w tym miejscu, gdzie kamerki internetowe. Według nas większy sens ma zainstalowanie projektora po drugiej stronie ekranu, ale eksperci z HP mają jak widać inne zdanie. Ciekawe czy doczekamy się notebooków z projektorami, a jeśli tak, to kiedy.

Źródło: APC.com, Inf. własna

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  scoobydoo19911
  0
  to zdjęcie już na jkimś polskim portalu widziałem tylko nie pamiętam na jakim mniejsza z tym

  a sam pomysł projektora lapku to fajna sprawa.
  • avatar
   studencikus
   0

   es.engadget.com

   1. hp-mini-210-rm-eng.jpg → http://es.engadget.com/

   nexgadget.com

   1. hp-mini-210-rm-eng.jpg → http://nexgadget.com/2009/11/27/sony-aino-faces...

   chinese.engadget.com

   1. hp-mini-210-rm-eng.jpg → http://chinese.engadget.com/