Karty graficzne

Tak ma wyglądać specyfikacja GeForce RTX 4080. Nvidia wprowadza zmiany

przeczytasz w 1 min.

GeForce RTX 4080 to jedna z najbardziej wyczekiwanych kart graficznych Nvidii. Okazuje się, że nowy model może mieć inną specyfikację niż pierwotnie zapowiadano.

Przecieki o karcie GeForce RTX 4080 pojawiają się od dłuższego czasu – byłby to jeden z topowych modeli z nowej generacji Ada Lovelace, który ma zastąpić obecną konstrukcję GeForce RTX 3080. Mielibyśmy otrzymać dużo lepsze osiągi... a przynajmniej tak to wygląda w teorii.

Nowa specyfikacja GeForce RTX 4080 - Nvidia wprowadza zmiany

Wygląda na to, że w kwestii specyfikacji jeszcze nic nie jest pewne. Użytkownik kopite7kimi opublikował nowe informacje o parametrach karty GeForce RTX 4080 (przypomnijmy, że 2 tygodnie temu też informowano o zmianach w specyfikacji).

Karta ma bazować na układzie graficznym Nvidia AD103-300-A1 z 9728 jednostkami cieniującymi i oferować 16 GB pamięci GDDR6X 256-bit w szybszej wersji - 23 Gbps (a nie 21 Gbps jak wcześniej zapowiadano). Całkowity pobór mocy ma być jednak trochę wyższy - 340 W, a nie 320 W jak w ostatnich przeciekach.

Czy specyfikacja karty rzeczywiście się potwierdzi? O tym powinniśmy się przekonać dopiero za kilka miesięcy, gdy nowe modele oficjalnie pojawią się na rynku (należy przypomnieć, że w planach producenta podobno są jeszcze dwa inne modele: GeForce RTX 4090 i GeForce RTX 4070).

Źródło: Twitter @ kopite7kimi

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stud3nt
  14
  Do momentu oficjalnej zapowiedzi specyfikacje będą się zmieniać wielokrotnie. Tu przytną, tam dadzą, tu zwiększą pobór, tam zmniejszą, dorzucą szyny i VRAMu... Nie ma sensu się tym ekscytować, tym bardziej że oficjalnych i weryfikowalnych wyników wydajność nadal nie ma.
  • avatar
   Krzywalen
   2
   Uff... dobrze, że mój be-quiet! Dark Power 12 750W jeszcze ją dźwignie :-)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    oni zmieniają specyfikacje niczym skarpetki. a przy tym hype niesamowity.
    RTX40 powstał z myślą o kopaczach a nie o graczach, a tu pech. era kopalni złota się skończyła. Etherium przechodzi na PoS który nie wymaga GPU.
    • avatar
     szymcio30
     -2
     Przecież zmiana specyfikacji na tym etapie oznaczałoby opóźnienie produkcji!!. Mamy za pasem wrzesień wiec do ewentualnej premiery zostało 2 gora 3 miesiące. Jak dla mnie było wiadome, ze przy 256 bit GDDR6 to duza starta przepustowości względem poprzednika RTX 3080 10GB. Zeszta i tak jest choć mniejsza 736 GB/s względem 760 GB/s, ale do RTX 3080 12GB to juz strata sięga prawie 180GB/s
     • avatar
      Konto usunięte
      -3
      Rozwala mnie to płakanie o kopaczy pod każdym tematem związanym z kartami graficznymi, jak coś się opłaca to ludzie to robią. Też mogliście kopać i swoje skubnąć, przy okazji mieć teraz kartę, a do tego taką która się spłaciła, a nie płakać że karocioszki nie możecie kupić jak dzieciaczki do giereczki bo gUrnicy. Do tego jeszcze zachowujecie się jakby innych krypto nie było prócz ETH do kopania, coś się zapewne znajdzie może z mniejszym zyskiem na początku ale z zyskiem.
      • avatar
       pawluto
       0
       Czy tylko mnie odrzuca widok tych kart ?
       Kawał kloca niczym cegła na budowie...nie postarali się z "dresingiem"...