Gry komputerowe

Nowe oldschoolowe RPG w drodze - Encased

przeczytasz w 1 min.

Gry nawiązujące do klasyki gatunku RPG są ostatnio w modzie, a ich wykonanie może się nawet podobać. Jeśli lubicie takie klimaty, to może was zainteresować Encased, które zostało osadzone w postapokaliptycznych realiach.

Inspirowana taki tytułami jak Fallout, Baldur’s Gate i Planescape: Torment gra, nad którą czuwają autorzy Divnity: Grzech Pierworodny i Leviathan: The Last Day of the Decade. To właśnie Encased – RPG w klasycznym stylu, którego premiera planowana jest na przyszły rok.

Encased screen 1

Encased zabierze nas do świata po apokalipsie i postawi przed nami zadanie odkrycia, co do niej doprowadziło. Wiemy, że odpowiedzialny jest za to nieudany projekt badawczy prowadzony w stworzonej przez nieznaną cywilizację „Kopule” na środku pustyni. 

Encased screen 2

Na rozwiązanie zagadki trzeba będzie przeznaczyć 25-30 godzin, ale twórcy zapowiadają, że ponowne rozgrywanie kampanii fabularnej będzie miało sens, co oznacza, że historia może rozwinąć się na kilka różnych sposobów.

Encased screen 3

Jak spędzimy tę dobę z hakiem? Przede wszystkim na eksploracji otwartego świata, odkrywaniu tajemnic, rozwoju postaci, podejmowaniu trudnych decyzji i toczeniu pojedynków. Jeśli chodzi o te ostatnie, ekipa Dark Crystal Games zamierza postawić na taktyczny, turowy system walki.

Jeśli jesteście zainteresowani, rzućcie okiem na zwiastun:

Źródło: Gamasutra, Dark Side of Gaming

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kenjiro
    0
    Jeśli technicznie i fabularnie będzie stać na poziomie D:OS2, to mają moją gotówkę ;-).
    Niemniej jednak czekam na filmy z gry...