Karty graficzne

Nvidia chwali się sprzedażą kart Turing - zobacz które modele są najpopularniejsze

przeczytasz w 1 min.

Nvidia twierdzi, że karty Turing stanową największy skok technologiczny od ponad dekady. Doceniają to również klienci, którzy chętniej kupują nowe modele.

Jesteśmy po premierze kart graficznych Nvidia Turing, które mocno namieszały w średnim i wysokim segmencie wydajnościowym. Sukces nowej generacji potwierdzają również bardzo dobre statystyki sprzedaży. Szczegóły na ten temat ujawniono podczas konferencji z inwestorami.

Producent pochwalił się, że przez pierwsze 8 tygodni od premiery odnotowano o 45% lepszą sprzedaż kart graficznych Turing w porównaniu do modeli Pascal (wśród modeli kosztujących powyżej 299 dolarów). Warto również zauważyć, że klienci wybierają coraz droższe konstrukcje – 90% obecnie sprzedawanych kart to modele z segmentu 399 – 999 dolarów, podczas gdy wcześniej były to modele z segmentu 249 – 699 dolarów

Nvidia Turing

Nowe modele jeszcze nie zdążyły zadomowić się w komputerach graczy. Karty Turing mają tylko 2% udziału w komputerach i laptopach do grania, natomiast modele Pascal aż 50% (pozostałe 48% to karty ze starszych generacji). 90% wykorzystywanych konstrukcji oferuje wydajność poniżej modelu GeForce GTX 1660 Ti.

Nvidia Turing

W przedstawionych statystykach podkreślono też coraz większe zainteresowanie laptopami do grania. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu konstrukcji (również w kompaktowych wersjach z akceleratorami w wersji Max-Q), a przez ostatnie 5 lat odnotowano 10-krotny wzrost sprzedaży laptopów do gier.

A jakie Wy macie zdanie na temat nowych kart Nvidii? Przesiedliście się już na Turinga?

Źródło: WCCFTech

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  26
  "Warto również zauważyć, że klienci wybierają coraz droższe konstrukcje – 90% obecnie sprzedawanych kart to modele z segmentu 399 – 999 dolarów, podczas gdy wcześniej były to modele z segmentu 249 – 699 dolarów"

  Bo przecież wszystkie segmenty podrożały xD
  • avatar
   piccardo
   5
   "klienci wybierają coraz droższe konstrukcje – 90% obecnie sprzedawanych kart to modele z segmentu 399 – 999 dolarów" Bo tańsze to totalny szrot? W zasadzie w tej gen nie ma nic taniego!
   • avatar
    rlego
    1
    mam RTXa 2060FE i jestem zadowolony
    • avatar
     awesome1337
     -1
     ale jak to Turing miał się nie sprzedawać :/
     • avatar
      BonzoCLS
      -1
      Z tym wzrostem "gamingowych laptopow" to troche smiech, dzis wszystko nawet marna 1050 mozna dostac w wersji ultra gaming, co to za statystyka wgl . . .
      • avatar
       mobil12
       -1
       Ciekawe czemu tyle na reklamę wydają skoro mają tak wspaniałą sprzedaż ... :P
       Marketingowy bełkot, bo już ich rynek zmusił do odblokowania efektów w kartach niższych niż 2060, okazało się że i bez cudownej technologii zielonych słabsze karty mogą spokojnie przeliczyć to co było przeznaczone dla fikcyjnej najwyższej półki, a i wspaniały g-sync też jest niewypałem i czas się przeprosić z technologią konkurencji.
       • avatar
        Premek1804
        0
        Ja mam 2080 Gigabyte Gaming Oc i też jestem zadowolony mega
        • avatar
         fido1983
         0
         Ja mam 2080 Gigabyte Gaming OC i tez jestem zadowolony