Karty graficzne

Nvidia chwali się sprzedażą kart Turing - zobacz które modele są najpopularniejsze

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
31 komentarzy Dyskutuj z nami

Nvidia twierdzi, że karty Turing stanową największy skok technologiczny od ponad dekady. Doceniają to również klienci, którzy chętniej kupują nowe modele.

Jesteśmy po premierze kart graficznych Nvidia Turing, które mocno namieszały w średnim i wysokim segmencie wydajnościowym. Sukces nowej generacji potwierdzają również bardzo dobre statystyki sprzedaży. Szczegóły na ten temat ujawniono podczas konferencji z inwestorami.

Producent pochwalił się, że przez pierwsze 8 tygodni od premiery odnotowano o 45% lepszą sprzedaż kart graficznych Turing w porównaniu do modeli Pascal (wśród modeli kosztujących powyżej 299 dolarów). Warto również zauważyć, że klienci wybierają coraz droższe konstrukcje – 90% obecnie sprzedawanych kart to modele z segmentu 399 – 999 dolarów, podczas gdy wcześniej były to modele z segmentu 249 – 699 dolarów

Nvidia Turing

Nowe modele jeszcze nie zdążyły zadomowić się w komputerach graczy. Karty Turing mają tylko 2% udziału w komputerach i laptopach do grania, natomiast modele Pascal aż 50% (pozostałe 48% to karty ze starszych generacji). 90% wykorzystywanych konstrukcji oferuje wydajność poniżej modelu GeForce GTX 1660 Ti.

Nvidia Turing

W przedstawionych statystykach podkreślono też coraz większe zainteresowanie laptopami do grania. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu konstrukcji (również w kompaktowych wersjach z akceleratorami w wersji Max-Q), a przez ostatnie 5 lat odnotowano 10-krotny wzrost sprzedaży laptopów do gier.

A jakie Wy macie zdanie na temat nowych kart Nvidii? Przesiedliście się już na Turinga?

Źródło: WCCFTech

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  "Warto również zauważyć, że klienci wybierają coraz droższe konstrukcje – 90% obecnie sprzedawanych kart to modele z segmentu 399 – 999 dolarów, podczas gdy wcześniej były to modele z segmentu 249 – 699 dolarów"

  Bo przecież wszystkie segmenty podrożały xD
  26
 • avatar
  piccardo
  "klienci wybierają coraz droższe konstrukcje – 90% obecnie sprzedawanych kart to modele z segmentu 399 – 999 dolarów" Bo tańsze to totalny szrot? W zasadzie w tej gen nie ma nic taniego!
 • avatar
  rlego
  mam RTXa 2060FE i jestem zadowolony
 • avatar
  awesome1337
  ale jak to Turing miał się nie sprzedawać :/
  -1
 • avatar
  BonzoCLS
  Z tym wzrostem "gamingowych laptopow" to troche smiech, dzis wszystko nawet marna 1050 mozna dostac w wersji ultra gaming, co to za statystyka wgl . . .
  -1
 • avatar
  mobil12
  Ciekawe czemu tyle na reklamę wydają skoro mają tak wspaniałą sprzedaż ... :P
  Marketingowy bełkot, bo już ich rynek zmusił do odblokowania efektów w kartach niższych niż 2060, okazało się że i bez cudownej technologii zielonych słabsze karty mogą spokojnie przeliczyć to co było przeznaczone dla fikcyjnej najwyższej półki, a i wspaniały g-sync też jest niewypałem i czas się przeprosić z technologią konkurencji.
  -1
 • avatar
  Premek1804
  Ja mam 2080 Gigabyte Gaming Oc i też jestem zadowolony mega
 • avatar
  fido1983
  Ja mam 2080 Gigabyte Gaming OC i tez jestem zadowolony