Karty graficzne

Nvidia GeForce GTX 750 Ti wydajniejszy od Radeona R7 260X?

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiają się kolejne przecieki na temat pierwszej karty z rdzeniem Nvidia Maxwell.

Nvidia GeForce GTX 650 Ti BOOST karta graficzna zdjęcie

Podsycania emocji przed premierą karty graficznej Nvidia GeForce GTX 750 Ti, a więc pierwszej konstrukcji bazującej na rdzeniu z nowej generacji Maxwell, ciąg dalszy. Tym razem na jednym z chińskich forów pojawił się interesujący wykres obrazujący wydajność nadchodzącego akceleratora – oczywiście jeszcze w nieoficjalnej formie.

Specyfikacja karty GeForce GTX 750 Ti nadal jest zagadką – wiadomo jedynie, że ma ona rdzeń z generacji Maxwell (GMxxx) i 2 GB pamięci wideo typu GDDR5. Teoretycznie powinien być to odpowiednik modelu GeForce GTX 650 Ti z obecnej generacji Kepler, ale kolejne doniesienia o wydajności są trochę mniej optymistyczne.

Zsumowana wydajność w kilkunastu nowszych grach (m.in. Assassin's Creed 4, Battlefield 4, Call of Duty Ghosts, Metro Last Light i Wiedźmin 2) uruchomionych w rozdzielczości 1920 x 1080 z 4x AA/16x AF pokazuje, że nadchodząca karta oferuje nieco lepsze osiągi od konkurencyjnego Radeona R7 260X i plasuje się za modelem GeForce GTX 650 Ti BOOST. Niestety nie wiadomo dokładnie co reprezentują liczby przy danych modelach  – być może chodzi o średnią wyliczoną ze średniej liczby klatek na sekundę z każdej gry.

Nvidia GeForce GTX 750 Ti karta graficzna wykres wydajność

Mówi się, że GeForce GTX 750 Ti ma zadebiutować 18 lutego, a jego cena wyniesie około 170 dolarów - tyle samo co za GeForce'a GTX 650 Ti BOOST.

Źródło: Baidu

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Wiem nowość itp, ale nie widzę tego tak jak sobie wyobrażałem czyli dużego skoku wydajności...
  • avatar
   Luiso
   4
   Andreo ja z początku tak samo zareagowałem. I również w planach miałem gtx760 ale już zrezygnowałem bo w Us i Ca wysprzedają ostatnie HD7870 za kwoty rzędu 500PLN brutto więc odpuściłem tego gtxa. Aczkolwiek uważam, że to świetna karta.
   Najwyraźniej Nvidia postanowiła więcej zrobić i w ostatniej chwili zmieniła plany. Z początku planowali GTX750TI/760SE jako wydajniejsze od 660 dlatego tak wskazywały pierwsze przecieki. Stwierdzili jednak, że pujdą drogą jak w serii 6 czyli najpier wydadzą 750TI szybsze i oszczędniejsze od 650TI a za kilka miesięcy znacznie szybsze (zapewne również od 660) GTX750TI boost lub tym podobną konstrukcję. Tak to sobie przetłumaczyłem.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Czyli skończy się tak samo jak przy 700kach- nie będzie różnicy między GTX 7xx a 8xx tak jak między 6xx i 7xx, a jeśli już to za wyższą cenę.
    • avatar
     Luiso
     2
     Wydajność będzie na poziomie 260x jednak pobór energii nieco mniejszy.
     • avatar
      AndreoKomp
      1
      Super karta! Będzie kosztować tyle co GTX 650 Ti BOOST, ale będzie mniej wydajna, bo na pudełku będzie pisało "Maxwell". Nie potrzebnie zrobiłem sobie nadzieje, że będzie można zainteresować się tą kartą zamiast GTX760, którego zakup mam w planach. Jak cała nowa generacja ma tak wyglądać, to trzeba nabyć GTX760 jak najszybciej, bo czuje podobną sytuacja jak z procesorami Intela.
      • avatar
       Luiso
       0
       miało być więcej zarobić:-)
       • avatar
        Blashix
        0
        Ja czekam na GTX 750 ze względu na mniejszy pobór mocy niż GTX 750 Ti.