Oprogramowanie

Office 2010 nie dla wszystkich

przeczytasz w 1 min.

Microsoft tłumaczy się dlaczego nie będzie oferował wsparcia dla systemu Windows XP 64-bit w swoim najnowszym pakiecie biurowym.

Niedawano producent opublikował listę systemów operacyjnych zgodnych z pakietem Office 2010. Każdy mógł zauważyć, że zabrakło na niej starszego Windows XP w wersji 64-bitowej. Microsoft potwierdził, że nie jest zainteresowany wspieraniem zarówno 64-bitowej wersji Windows XP jak i Windows Server 2003.

Microsoft poinformował, że aby skorzystać ze wszystkich zalet wprowadzenia architektury 64-bitowej do Office 2010 trzeba wyposażyć komputer w Windows 7 lub Windows Vista w wersji 64-bit.

Mimo, iż Office 2010 zostanie przygotowany zarówno w 32- jak i 64-bitowej odsłonie, to żadna z nich nie będzie działać pod Windows XP 64-bit i Windows Server 2003.

Można się tylko domyślać, że Redmond gdyby tylko mógł, to pozbawiłoby też Windows XP 32-bit możliwości uruchomienia nowego pakietu. Na ich nieszczęście, jest to wciąż najbardziej popularny system na świecie i takie zagranie mogłoby być finansowym samobójstwem.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mgkiler
  0
  E tam samobojstwem. Jak ktos ma stary system to ma i starego office-a.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Szkoda, że z "siedem" is Office 2010 Microsoft nie zabił wreszcie 32-bitowego systemu. Pezydałoby się też wreszcie z płyt głównych usunąć złącza COM/PS2 i kontroler FDD. Po co komu te starocie - dorzucić zamiast nich porty USB i wszyscy byliby szczęśliwi.

   A, że usunęli XP64 bit? Słusznie, toż to porażka była - działające sterowniki były równie rzadkie co uczciwy polityk w Sejmie, albo siedmiogłowy smok :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    nalezy przy tym pamietac, ze nadal najwieksza czesc rynku dla MS stanowia duze przedsiebiorstwa, gdzie windowsa xp 64b nie uswiadczysz. Ostatnio bralem udzial we wdrazaniu nowego systemu w angielskiej sluzbie zdrowia (NHS) i z windy 2000... przesiadka byla na XP. Nie pytajcie dlaczego nie Vista lub 7 (sam uzywam 7). Pamietajcie, takich uzytkownikow jak my (ktos kto interesuje sie sprzetem i zazwyczaj sam skalda sobie kompaa jest pomimo wszystko nieporownywalnie malo do calej reszty (firmy, korporacje, przecietny Kowalski). W samym szpitalu Whittington w londynie maja 1700 komputerow.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Podejrzewam że bez najmniejszego problemu uruchomi się owego Office 2010 na xp x64 tylko po odpowiednich modyfikacjach odpowiednich ludzi :) M$ wręcz na pewno zablokuje tylko możliwość instalacji/uruchomienia na x64.