Aparaty cyfrowe

Olympus Stylus-7010 - nowy kompaktowy, smukły aparat

przeczytasz w 1 min.

Firma Olympus zaprezentowała nową cyfrówkę oznaczoną symbolem - Stylus 7010. Aparat został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 12 Megapixela,  szerokokątny obiektyw (28 mm) z 7-krotnym zoomem optycznym i procesor obrazu "TruePic III" do tworzenia "krystalicznie czystych zdjęć" (crystal clear photos).

Ponadto urządzenie oferuje szereg bogatych możliwości, między innymi może poszczycić się: Podwójną Stabilizacją Obrazu, detekcją twarzy, Magicznymi filtrami (Pop Art, Pinhole, Fisheye), trybem Inteligentnej Automatyki, dzięki której aparat rozpoznaje 5 powszechnie fotografowanych scenerii i dobierze stosowne ustawienia, czy automatycznym śledzeniem ostrości, które gwarantuje, że nawet przemieszczające się obiekty zostaną zawsze ostro uchwycone na zdjęciu.

Olympus Stylus 7010 jest kompatybilny z kartami pamięci xD oraz microSD, dostępny będzie od przyszłego miesiąca w trzech kolorach: srebrnym, tytanowym oraz różowym. Jego cena wyniesie 199.99 dolarów.

źródło: iTechNews

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  0
  Bosze tosz to nie nie aparat, tosz to gorsze od jakieś komórki z pstykaczem, pfuj paskudztwo.

  A już pisząc poprawnie, takie "coś" to powinni dodawać gratis np. do bombonierki z czekoladkami Wedla, albo do pudełek 4 kg. z proszkiem do prania.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Cieszy mnie, że w kompaktach pojawiają się umiarkowanie szerokokątne szkła, zaczynające się od 28 czy nawet 24 mm. Ale - po co 12 MP na matrycy wielkości paznokcia? Obstawiam, że żaden z tych prostych obiektywów montowanych w kompaktach nie ma zdolności rozdzielczej, która pozwoli wykorzystać tak upakowaną pikselami matrycę. Moje najlepsze stałoogniskowe szkła też nie dałyby rady, choć na ich kiepską rozdzielczość narzekać nie mogę :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    miałem i nadal mam dwa aparaty olympusa obydwa z serii mju i obdwa bardzo dobrze działaja :)