Smartfony

OnePlus 5: wideo ze stabilizacją i bez - porównanie

przeczytasz w 1 min.

Ostatnia aktualizacja OnePlus 5 poprawia jakość nagrywanych wideo 4K.

W OnePlus 5 nie doszukamy się wprawdzie dyskwalifikujących go wad, ale kilka drobnych mankamentów z pewnością możemy wskazać. Na szczęście, jeden z nich został właśnie wyeliminowany, przynajmniej częściowo.

Zapewne wiecie już, chociażby z naszej recenzji OnePlus 5, że producent nie zastosował tutaj optycznej stabilizacji obrazu (OIS). Użytkownikom oddano do dyspozycji jedynie elektroniczną stabilizacją obrazu (EIS), która i tak nie była dostępna przy nagrywaniu w 4K. Teraz jest jednak inaczej, a zmianę przyniosła aktualizacja OxygenOS 4.5.8 (oparta na Androidzie 7.1.1), dzięki której EIS wspierana jest także przy nagrywaniu wideo w najwyższej rozdzielczości.

OnePlus 5 aktualizacja

Czy widać efekty? Naszym zdaniem, tak. Spójrzcie zresztą na poniższe materiały wideo. Skuteczność stabilizacji zdaje się wypadać lepiej, niż można było przypuszczać.


 


Z omawianej tu funkcjonalności już na starcie cieszyć mogą się nabywcy OnePlus 5 Soft Gold, a więc nowej wersji smartfona. Przypominamy, że dotarła ona do naszej redakcji i mamy zamiar przyjrzeć się jej nieco dokładniej. Póki co prezentowaliśmy Wam unboxing.


Źródło: inf. własna

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!