• benchmark.pl
 • Gry
 • Zobacz niepublikowane wcześniej materiały z anulowanej gry Outcast II
Gry

Zobacz niepublikowane wcześniej materiały z anulowanej gry Outcast II

przeczytasz w 1 min.

Być może teraz nie robią one dużego wrażenia, ale gdyby gra ukazała się kilkanaście lat temu z pewnością wielu powaliłaby na kolana.

Outcast II gra materiały

Gier, które zapowiadały się niezwykle obiecująco, ale później z różnych powodów nie zdołały zadebiutować na rynku było wiele. O niektórych pamiętać będziemy naprawdę długo i chyba do grona tego zaliczyć można Outcast II: The Lost Paradise.

31 lipca 1999 roku odbyła się premiera przygodowej gry akcji Outcast. Szybko okazało się, że produkcja belgijskiego studia Appeal to propozycja niezwykle wciągająca. Chociaż mogła pochwalić się ona olbrzymim, niezwykle pięknie wyglądającym światem, bardzo fajną fabułą i jeszcze lepszą ścieżką dźwiękową, to nie wiedzieć czemu nie osiągnęła ona takiego sukcesu, na jaki bez wątpienia zasługiwała.

Gracze, którzy mieli z nią jednak do czynienia wyrażali wyłącznie pozytywne opinie i dlatego też twórcy szybko zabrali się za prace nad kontynuacją. Już w 2001 roku pojawiły się pierwsze informacje na temat Outcast 2: The Lost Paradise, ale niestety były to miłe złego początki.

W 2002 roku studio Appeal popadło w spore tarapaty finansowe i zmuszone zostało do ogłoszenia bankructwa. Tym samym anulowane zostały prace nad wspomnianą, jedną z najlepiej zapowiadających się w tamtych czasach, grą.

Do tej pory nie mogą odżałować tego nie tylko nieco starsi gracze, ale również sami twórcy Outcast II. Jeden z nich, Franck Sauer, postanowił opublikować teraz materiały, które wcześniej nie ujrzały światła dziennego.


Być może teraz nie robią one dużego wrażenia, ale gdyby gra ukazała się kilkanaście lat temu z pewnością wielu powaliłaby na kolana. Outcast II szykowany był z myślą o PC oraz konsoli PlayStation 2.

Źródło: francksauer

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kieresz
  1
  gimby nie znajO.....
  • avatar
   0
   Outcast - gra wyprzedzała swoje czasy. Rewelacyjna fabuła i świetne wykonanie. Aż łza się w oku kręci, że "dwójka" nie powstała:(
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Pamiętam to, grafika wtedy zachwycała. Gra renderowała grafikę zupełnie inaczej niż ówczesne (i dzisiejsze) gry. Nie wiem czemu nikt nie pociągnął tego pomysłu dalej.

    I nie, gra nie była wciągająca, była nudna jak flaki z olejem. Taki Crysis swoich czasów.