Internet

Pamiętacie cyberwłam do HBO? Sprawca został oskarżony

przeczytasz w 1 min.

Amerykańska prokuratura wniosła oskarżenie przeciwko człowiekowi, który najpewniej odpowiada za włam na serwery HBO sprzed kilku miesięcy.

Kilka miesięcy temu doszło do włamania na serwery HBO. (Wtedy jeszcze niezidentyfikowanemu) cyberprzestępcy udało się w ten sposób zdobyć najnowsze odcinki Gry o Tron i innych seriali, a także dane osobowe aktorów pracujących dla stacji. Wygląda na to, że wiadomo już, kto za tym stoi.

Amerykańska prokuratura twierdzi, że za włam odpowiedzialny jest Behzad Mesri z Iranu. Mężczyzna nie tylko wkradł się na serwery, ale też zażądał od HBO okupu w bitcoinach o równowartości kilku milionów dolarów (na co stacja nie przystała). Na razie jednak nie został aresztowany.

Jak poinformował prokurator, Mesri (znany też jako „Skote Vahshat”) był członkiem grupy cyberprzestępczej o nazwie Turk Black Hat i ma na swoim koncie wiele oszustw i kradzieży. 

„Eksperci przypuszczają, że Mesri swoje przygotowania do przeprowadzenia ataku rozpoczął w maju tego roku. Cyberprzestępca odszukał luki w zabezpieczeniach sieci komputerowej HBO, by następnie zaatakować amerykańską stację telewizyjną” – informuje ESET. – „Irańczyk przejął wiele kont pracowników HBO, uzyskując nieautoryzowany dostęp do serwerów amerykańskiego koncernu telewizyjnego”

Źródło: ESET. Foto: iAmMrRob/Pixabay (CC0)

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wiktorn86
  6
  Jak z Iranu to mogą go cmoknąć. To jeden z krajów, które są jeszcze suwerenne.
  • avatar
   RaTaJ
   3
   o i Hollywood ma nowy scenariusz,
   na nowy film na temat hackerów,
   z dopiskiem film na faktach
   xD
   • avatar
    miedzianek
    2
    Czyżby odkryto nowe złoża ropy?
    • avatar
     bajanoski
     1
     Pamiętaćmy
     • avatar
      krzychopata
      0
      Skazać go 50 lat więzienia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia a inni zastanowią się dwa a nawet trzy razy zanim zaczną go naśladowadź!!!
      • avatar
       Akatzuky
       -2
       Koles bedzie w przyszlosci bogaty, wszyscy internetowi giganci typu Kim zaczynali od falszowania i kradziezy danych posiedzieli chwilke w ciupie a po wyjsciu juz gotowy plan na zycie i oferty od kryptosponsorow.