Monitory

Panasonic: 50-calowa plazma 3D

przeczytasz w 1 min.

Panasonic, wprowadza do sprzedaży w Polsce pierwszy telewizor plazmowy w technologii Full HD 3D. W zestawie z telewizorem znajdą się okulary 3D.

 Warto przeczytać:
 

Panasonic VIERA TX-P50VT20 to panel wyposażony m.in. w slot kart SD oraz dwa porty USB, które umożliwiać mają oglądanie filmów DivX i DivX HD zgromadzonych na kartach pamięci, pendrive'ach lub zewnętrznych dyskach twardych. Dodatkową zaletą interfejsów ma być możliwość zapisu treści nadawanych cyfrowo bezpośrednio na nośnikach.

Ponadto telewizor będzie obsługiwał standard Wi-Fi, protokół DLNA, który umożliwia przesyłanie treści zgromadzonych w pamięci domowego komputera - wideo, muzyka i zdjęcia.

Plazmę wyposażono również w procesor obrazu V-real PRO z systemem 600Hz Sub-field Driver, który dzieli każdy z wyświetlanych w przeciągu sekundy 50 obrazów oryginalnego materiału filmowego na 12 sub-pól, a co za tym idzie wyświetlanie w przeciągu sekundy 600 obrazów.

Poza wymienionymi wyżej systemami jak łączność DLNA, posiadają znane z telewizorów Viera rozwiązania takie jak Viera Cast, które umożliwia przeglądanie serwisów internetowych (YouTube, Eurosport, Picasa czy serwisy pogodowe) bezpośrednio z poziomu telewizora. Funkcjonalność tego rozwiązania zwiększa możliwość podłączenia do telewizora serii VT20 klawiatury komputerowej.

Do każdego telewizora TX-P50VT20 użytkownicy otrzymają rónwież dwie pary okularów migawkowych. Okulary systemu Full HD 3D pracują w częstotliwości 120Hz i pozwalają na odbieranie obrazów w rozdzielczości 1920x1080, które wyświetlane są dla każdego oka oddzielnie.

Panasonic VIERA TX-P50VT20 będzie dostępny w Polsce od początku maja w cenie sugerowanej brutto 9999 zł. Uzupełnieniem trójwymiarowego zestawu kina domowego Panasonic, obok telewizora z aktywnymi okularami, jest pierwszy odtwarzacz Blu-ray 3D - DMP-BDT300.

Źródło: Panasonic

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SoundsGreat
  0
  KOZAK!
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Fajny, ale wydaje mi sie, ze samsung juz ma BD 3D player: http://www.samsung.com/us/consumer/tv-video/blu-ray/blu-ray-players/BD-C6900/XAA/index.idx?pagetype=prd_detail
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    10 tysięcy, to chyba nie aż tak drogo, jak na taki TV. A można by go podłączyć do PC (3D Vision)?

    No i te okularki śliczne. Mógłbym w nich na dwór wychodzić. ;]
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zapowiada się całkiem dobrze. Panasonic produkuje naprawdę dobre Plazmy.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Pierwsza zasada kupowania nowego sprzętu - poczekać na drugą generację :)

      Brakuje filmów 3d, a przerabianie 2d kończy się jak w wypadku Starcia Tytanów - znaczy brakiem efektów... zresztą nie wyobrażam sobie moich ukochanych filmów - Casablanki i Rio Bravo w 3d... to nie to samo

      Dlatego IMO, będzie to sprzęt niszowy jeszcze przez parę lat, a gdy już będzie wystarczająca ilość filmów, wtedy telewizorki będą dużo tańsze

      Na razie czekam na FullLED w sensownych cenach (znaczy poniżej 4 tys za 42 cale)
      • avatar
       deel77
       0
       Mam plazmę Panasonica. Dotychczas żaden LED/LCD nawet nie zbliżył się jakością obrazu do plazmy (no, może z wyjątkiem kilku bardzo wysokich modeli). Na 3d na razie nie czekam, może za 10 lat sytuacja z 3D będzie podobna jak dziś z HD.
       • avatar
        bchrubas
        0
        hehe... te brednie marketingowe o 600Hz :-)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         zapowiada się bardzo dobrze, ale szkoda że nie ma możliwości sprawdzic go przy okazji jakiejś transmisji tak jak było to możliwe z TV 3D od LG podczas transmisji meczu w 3D na C+ :
         http://www.youtube.com/watch?v=cMko8Iv5iMA