Telefony

Pierwszy telefon na baterię słoneczną w Polsce!

przeczytasz w 1 min.

Jedno z praw Murphy’ego mówi: telefon wyładowuje się zawsze wtedy, gdy w pobliżu nie ma ładowarki. Samsung znalazł wyjście: E1107 zasilany energią słoneczną!

Samsung E1107 to pierwszy w Polsce model, który do działania potrzebuje wyłącznie słońca. Nowy solarny produkt kontynuuje zapoczątkowaną modelem telefonu Blue Earth ideę i rozwija linię ekologicznych urządzeń Samsung wykorzystujących alternatywne źródła energii. Samsung E1107 wyposażono w ogniwa słoneczne pozwalające na efektywną pracę komórki w sytuacji braku dostępu do infrastruktury elektrycznej. Godzinna ekspozycja telefonu na słońcu pozwala na wykonanie trzech rozmów o średniej długości 2 min. lub wysłanie 20 SMS-ów. Solarne zasilanie stanowi nie tylko użyteczną funkcję, ale jest również ważnym krokiem w tworzeniu urządzeń przyjaznych środowisku. Dzięki wykorzystaniu naturalnej energii słonecznej każdy użytkownik w bardzo prosty sposób może wnieść swój wkład w zmniejszenie zużycia prądu i emisji CO2 do atmosfery.

Praktyczne zastosowanie solarnych możliwości pokazuje codzienne życie. Za przykład mogą posłużyć kilkugodzinna przerwa w dostępie do prądu, nie mówiąc o poważnej, trwającej kilka dni awarii w dużym mieście czy rejonie. W takich wypadkach funkcjonalność E1107 to nie tylko kwestia ekologii, ale także sprawa naszego bezpieczeństwa. W podobnej sytuacji trudno bowiem przecenić możliwości E1107, który nie tylko działa bez konieczności tradycyjnego ładowania, ale posiada także wbudowaną latarkę.

Rewolucyjna technologia została zamknięta w klasycznej, bezpretensjonalnej obudowie.
Solarny telefon wyposażono w wygodny, wyświetlający 65 tys. kolorów, ekran o przekątnej 1.52”, radio, dzwonki polifoniczne MP3, wbudowaną latarkę oraz funkcje gwarantujące bezpieczeństwo. Na „bezpieczny pakiet” składa się ulepszony Mobile Tracker, który pozwala zlokalizować zagubiony telefon, przekierować przychodzące połączenia, czy zablokować dostęp do danych znajdujących się w pamięci skradzionego urządzenia. Samsung E1107 uzbrojono też w funkcję fałszywego połączenia - Fake Call.

Telefon dostępny jest w sprzedaży w sugerowanej przez producenta cenia detalicznej: 189,00 PLN.

Samsung E1107 – specyfikacja produktu

Sieć
GSM 900/1800 MHz
Wyświetlacz
1.52” 128x128 CSTN 65K
Dźwięk
Radio FM
Polifonia 40-tonowa + dzwonki MP3
Funkcje dodatkowe
Ogniwa słoneczne
Latarka
Mobile Tracker
Fałszywe połączenie
Rozmiar
105,2 x 44,2 x 16,4 mm
Bateria
800mAh

źródło: informacja prasowa

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cr4sH
  0
  a co jak jest brzydka pogoda :D?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   sprawie sobie takI!
   • avatar
    wizdar
    0
    Będę się czepiał ;) bo o ile z tym zmniejszeniem emisji CO2 to się zgodzę to z tym zużyciem prądu nie bardzo.
    Ta komórka zużyje tyle samo "prądu" czy będzie zasilana zwykłymi bateriami, bateriami słonecznymi, ogniwami paliwowymi albo korbką.

    A w ogóle to dzięki zmniejszeniu emisji CO2, poprzez korzystanie z tego telefonu, średnia temperatura Ziemi w skali roku zmniejszy się o 1*10^(-9999) stopnia Celsjusza.

    Ale to telefon dla ludzi, którzy stojąc w korku, sam w 2-tonowym aucie z silnikiem >3litry, zużywającym 30 l na 100km, pomyślą sobie "Robię coś dla ekologii".

    2 minuty rozmowy to godzina ekspozycji (nie podano gdzie, ale strzelam, że mierzone na równiku ze słońcem w zenicie). Czyli baterie to tylko dodatek, bo ładowarka pewnie i tak jest w zestawie.
    • avatar
     barst
     0
     Telefon wyznacza ciekawy kierunek, ale ten model to raczej ciekawostka. Jeśli telefon miałby być oszczędny w pobór energii elektrycznej to nie rozumiem po co mu energochłonny kolorowy ekran? Nie lepiej byłoby zrobić coś "surowego", co jednocześnie obniżyłoby koszty produkcji = cenę na rynku? Nie mniej jednak plus dla Samsunga za bajer ;-)
     • avatar
      Danketch
      0
      Jesli dobrze patrzę na fotki to baterię słoneczną zasłaniamy ręką w trakcie rozmowy telefonicznej - czyli w momencie kiedy telefon jest najbardziej wystawiony do słońca...
      • avatar
       m4rcin
       0
       1h na słońcu daje 2min rozmowy. Czyli żeby pogadać 20min, a dość często zdarzają mi się takie rozmowy, musiałbym ładować telefon niemal cały dzień... słoneczny dzień, nie chowając go do kieszeni.
       • avatar
        naviretlav
        0
        U mnie telefon 90% czasu leży na parapecie.
        Zastanawiam się czy dał by radę całkowicie działać bez ładowarki.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         ciekawy telefonik choć wygląda jak niewygląd
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Świetny telefon :) Szkoda że to tak długo musi trwać nim ktoś ruszy ta głową i wypuści coś sensownego dla niewymagającego człowieka :)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           numer 1 w Irlandii-ładowany "słoneczkiem" elektrycznym do ogrzewania.Najszybciej się ładuje gdy przełączymy na ok2000W -hahahahahahahaha!
           Ale serio-początki słabe ale z czasem poprawią co nieco i będzie 2min na słońcu i 1godz rozmowy.
           • avatar
            wildthink
            0
            Świetny jest ten bajer o zaniku napięcia na kilka dni - a stacje bazowe to niby z czego będą zasilane - też przez solary? UPS-y to one mają, ale nie na kilka dni pracy. Proszę więc na siłę nie wymyślać kolejnej pożytecznej funkcji tego gadżetu.
            Nie zmienia faktu, że kierunek jest dobry, ale wtedy jak będzie tak jak pisze przedmówca: 2 min. ładowania 1 h rozmowy.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             A ja zadam pytanie...co to za funkcja fałszywe połączenie???
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Trzeba pamiętać że walka z globalnym ociepleniem jest robiona dla kasy i nie jest to wina ludzi tylko słońca! DOWÓD: http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_the_great_global_warming_swindle_napisy_pl_video.html i nie dajcie sie nabrać na tą całą propagande... Al Gore zarabia około 50 milionów dolarów rocznie na transferach związanych z kupnem i sprzedażą limitów na C02 -> następna sprawa to ktoś kto odkrył że C02 to problem teraz twiedzi że się mylił i chcial dyskutować z Al Gorem ale on wiecznie odmawiał bo z deczka za dobrze mu się zarabiało... niestety ten ktoś umarł chyba w 91 roku ;/
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               Eko-Bateria Zasilana Palcem

               http://blog.kacperos.pl/eko-bateria-na-palec/

               Polecam