Gry

Playstation 3: Sony ogłasza koniec awarii

przeczytasz w 1 min.

Wczorajsza awaria, która dotknęła wielu posiadaczy Playstation 3 przeszła już do historii. Sony poinformowało właśnie, że problem właściwej synchronizacji daty systemowej konsoli został już rozwiązany.

Wczoraj informowaliśmy o olbrzymiej awarii serwisu PSN, w czasie której wiele starszych modeli Playstation 3 odmówiło posłuszeństwa. Miało to związek nie tyle z samym PSN, a błędem w wewnętrznym zegarze niektórych konsol, który uznał 2010 rok za przestępny. Próby synchronizacji daty prowadziły w tym przypadku do występowania osławionego juz błędu 8001050F i to nawet na konsolach, które nie były przyłączone do sieci.

O niesamowitej skali tejże awarii świadczyć może  fakt, iż niedługo po pierwszych doniesieniach o występujących u niektórych posiadaczy PS3 problemach nazwano ją APOCALYPS3. Na szczęście Sony szybko zareagowało na sytuacje i już dziś rano podało oficjalnie, że kryzys został zażegnany, a usterka usunięta. Oczywiście zdarzają się jeszcze sporadyczne problemy z połączeniem z PSN oraz synchronizacją trofeów, ale powinny one skończyć się w przeciągu kilku najbliższych godzin.

Źródło: VG247.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "kryzys został zażegnany, a usterka usunięta" - ha,ha, ha
  nie ruszyli palcem, tylko poczekali na 02.03.2010 i błąd sam zniknął
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A skąd wiesz??? :D
   • avatar
    Darxis
    0
    ApocalypSony :)
    • avatar
     taki jeden
     0
     To w jaki sposob zazegnali ten kryzys i jak usuneli usterke?
     CZekajac do 2 marca?