SSD

Plextor PlexTurbo 3 z nowymi funkcjami i wsparciem dla Windows 10

przeczytasz w 1 min.

Technologia PlexTurbo pozwoli przyspieszyć i zwiększyć żywotność dysków SSD marki Plextor.

Plextor PlexTurbo

Plextor udostępnił nową wersję oprogramowania PlexTurbo, które pozwala na optymalizację wydajności i żywotności dysków SSD. Nowością jest możliwość dokładniejszej personalizacji oraz wsparcie dla systemu Windows 10.

PlexTurbo to autorska technologia marki Plextor, która pozwala na wykorzystanie pamięci operacyjnej do zwiększenia wydajności i przedłużenia żywotności napędów SSD. Dostęp do danych przechowywanych w buforze (pamięć RAM) jest szybszy, aniżeli dostęp do danych zapisanych na dysku – funkcja ta pozwala zatem ominąć ograniczenia związane z maksymalną przepustowością interfejsu SATA 6 Gb/s.

Najnowsza wersja aplikacji jest w stanie wykorzystać w roli bufora od 1 do 16 GB pamięci RAM (w zależności od modelu napędu SSD). Użytkownik ma pełną kontrolę nad działaniem oprogramowania, dzięki dedykowanej aplikacji PlexTurbo Viewer.

Plextor PlexTurbo - konfiguracja

Dodatkowym atutem jest wsparcie dla konfiguracji z  więcej niż jednym dyskiem SSD, a od wersji 3.0.0.6 dodano wsparcie dla systemu Windows 10 w wersji 32- oraz 64-bitowej. Pośród obsługiwanych modeli znalazły się dyski: M6V, M6S, M6 PRO, M6e oraz M6e BK.

Korzystanie z PlexTurbo pozwala również ograniczyć zbędne cykle zapisu do komórek pamięci flash, co ogranicza ich zużycie i wydłuża żywotność dysku SSD.

Pobierz TOR Messenger
Plextor PlexTurbo 3.0.0.6 (Windows)

Źródło: Plextor

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian_jo
  0
  Pierwsze pytanie - co w razie zaniku zasilania nie mając UPS'a?
  Wszystkie dane z pamięci RAM idą w pi... znikają na zawsze?
  • avatar
   kokosnh
   0
   Czyli taki Samsung-owski RAPID, już prędzej uruchomię sobie RAM-disk niż RAPID i odpowiedniki ( bo co mi niby to daje w codziennym zastosowaniu, oprócz zajętych GB na RAM-ie )
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Przydał by się dobrze przemyślany teścik tych DDR SSD CACHE. W końcu ma to już kilku producentów w tym również Samsung, Crucial. Test dla kompów z pamięcią 4GB-32GB
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Fajny soft i dobrze wiedzieć, że jest wersja pod 10-tkę. Wcześniej korzystałem na M6S ale po aktualizacji systemu musiałem zrezygnować. Teraz będę mógł zainstalować PlexTurbo od nowa. Dzięki za info :).