• benchmark.pl
 • Ciekawostki
 • To będzie „wiedźmiński” film pełnometrażowy - Pół wieku poezji później na nowym zwiastunie
Ciekawostki

To będzie „wiedźmiński” film pełnometrażowy - Pół wieku poezji później na nowym zwiastunie

przeczytasz w 1 min.

Pół wieku poezji później to fanowska produkcja osadzona we wiedźmińskim uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Twórcy postanowili podnieść poprzeczkę i zaserwować nam pełnometrażowy film.

Gdyby wcześniejsze zapowiedzi zostały zrealizowane, premiera filmu Pół wieku poezji później byłaby już za nami. Zdecydowanie jednak nie możemy się gniewać na twórców, bo może i ukaże się z opóźnieniem, ale za to będzie to pełnometrażowy film fabularny. 

Netflix tworzy serial Wiedźmin, ale nie jest to jedyna ciekawa produkcja, która zaprosi nas do uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Fanowski film, którego akcja rozpoczyna „ćwierć wieku po pogromie rivijskim” i który przedstawia opowieść o „poszukującym zemsty Lamercie, ostatnim zabójcy potworów” zapowiada się wcale nie gorzej.

Do tej pory zakładano, że Pół wieku poezji później będzie trwać 55 minut. Ostatecznie jednak twórcy zdecydowali się na stworzenie pełnometrażowego, 80-minutowego filmu. Potrzebują na to jednak dodatkowych pieniędzy (trwa nawet zbiórka) – na samą produkcję, bo aktorzy grają tutaj na zasadach non profit. Jacy? Ano między innymi Mariusz Drężek, Magdalena Różańska i Zbigniew Zamachowski.

Gdy zostanie ukończony, film Pół wieku poezji później będzie można obejrzeć za darmo w serwisie YouTube. Na razie musimy jednak zadowolić się zwiastunem:

Pół wieku poezji później – nowy zwiastun filmu:

Źródło: Stowarzyszenie Artystyczne KMT

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  voodoo171
  5
  Chcesz usłyszeć fraszkę ? ;) Jak na film fanowski zapowiada się nawet ciekawie :)
  • avatar
   kabanosek
   2
   Zapłacone z góry.
   • avatar
    Michał 06
    -2
    Przecież to będzie jeszcze większa kaszana niż ten serial z 2002 roku , no ale co się dziwić poziom wyrównany z dzisiejszą mentalnością gawiedzi :P
    • avatar
     DanyGee
     -4
     Nie zachęca.
     • avatar
      SadSam
      -12
      Po zwiastunie juz widac ze to bedzie NEDZA. Takie kino klasy B, szkoda ze nikt sie tym nei zainteresowal na powaznie, no moze poza Netflixem. Ale znajac Netflixa wiedzmin bedzie mial plecak w kolorze teczy i bedzie mial chlopaka o imieniu Steven. Pamietacie poprzedniego Wiedzmina z Zebrowskim ? hahaha.