Internet

Powstanie polski megaportal? WP chce kupić Interię - takie krążą głosy

przeczytasz w 1 min.

Czy najstarszy polski portal internetowy przymierza się do zakupu swojego dużego konkurenta? W sieci pojawiły się doniesienia, jakoby Wirtualna Polska była zainteresowana Interią. Faktem jest, że ta ostatnia jest do wzięcia.

Od lat o tytuł najpopularniejszego portalu wielotematycznego w polskim Internecie walczą Onet i WP. Wygląda na to, że ten drugi chce skończyć tę zabawę i stać się niekwestionowanym liderem. W osiągnięciu tego celu pomóc ma mu przejęcie giganta zajmującego w tym rankingu trzecie miejsce – to, naturalnie, Interia.

Czy Wirtualna Polska chce przejąć Interię?

O tym, że Wirtualna Polska chce przejąć Interię (należącą obecnie do Grupy Bauer Media Polska), poinformował serwis Wirtualnemedia. Zakup obejmować ma nie tylko główny portal, ale też wszystkie jego usługi (w tym popularną skrzynkę pocztową) oraz „serwisy partnerskie” (do których należą między innymi PCFormat i Pomponik).

W ten sposób mógłby powstać megaportal, a właściwie WP mogłoby się przerodzić w taki twór. Pod skrzydłami Wirtualnej Polski mogłyby działać niektóre spośród najpopularniejszych serwisów internetowych w naszym kraju (choć niewykluczone, że część z nich przestałaby istnieć, bo niepotrzebnie robiłyby sobie konkurencję). 

Jeśli informacje podawane przez Wirtualnemedia są prawdziwe, to Wirtualna Polska jest gotowa wydać na Interię kilkaset milionów złotych – zaciągnęła już nawet kredyt na ten cel. 

Jeden megaportal czy trzy portale grające do tej samej bramki?

Gdyby doszło do fuzji, Wirtualna Polska stałaby się absolutnym gigantem w polskim Internecie i mogłaby pochwalić się największymi zasięgami niemal w każdej kategorii tematycznej. Z drugiej jednak może nie dojść do fuzji portali, a jedynie firm, ale pozostaje pytanie o sens posiadania w swoim katalogu trzech wielotematycznych portali. Jak to trzech? Ano… 

Warto przypomnieć, że w 2013 roku portal WP został kupiony przez Grupę o2, ale holding powstały z połączenia tych dwóch marek przyjął (bardziej rozpoznawalną i lepiej kojarząca się) nazwę Wirtualna Polska. Mimo to obydwa portale istnieją wciąż pod swoimi nazwami.

Źródło: Wirtualnemedia, informacja własna

Czytaj dalej o Internecie:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Emisariusz_
  11
  Wielki mega portal - dno i metr mułu jeśli chodzi o poziom informacji. Wszystkiego czego się dotknie WP traci na wartości merytorycznej. Przykładem jest money.pl
  • avatar
   raffal81
   4
   Niech oni nie zabierają przestrzeni na serwerach, niech te WP INTERIE czy ONETY pozamykają w cholerę, te strony powodują raka.
   • avatar
    Adelar
    3
    Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, a przynajmniej, że w razie połączenia pozostawią skrzynki pocztowe w spokoju - ta z WP jest po prostu beznadziejna w obsłudze w porównaniu z tą z Interii.
    • avatar
     pawluto
     3
     Co za bzdury - W moim rankingu na pierwszym miejscu jest bezkonkurencyjna Interia ( szkoda tylko że to niemiecki portal...)
     Potem daleko w tyle WP a najgorszy syf to Onet.
     Połączenie WP z Interią to będzie katastrofa - WP to typowo lewacki i pro platformiany portal w którym często ekspertem jest .........tow. profesor...Balcerowicz....Ten sam który udaje ekonomistę a wszyscy znamy jego pseudo prywatyzację na których Polska straciła miliardy złotych...Taki z niego ekspert...
     Interia to dla odmiany wyłącznie chwalący PO i Tuska portal.
     • avatar
      Silver
      2
      Nie dość, że poziom informacji i wszystkiego na stronie wp to dno to jeszcze filtry pocztowe to jakiś żart. Ważniejsze maile wrzuca do spamu a spam wszelakiej maści łącznie z erotyką wpuszcza do skrzynki odbiorczej. Nie wspomnę już o obecnym silniku pocztowym - stary może nie działał dobrze, ale miał więcej udogodnień, dzięki czemu zarządzanie wiadomościami było ok (byle błahe kolorowanie maili)
      Nie interesuje mnie argument, że jest Thunderbird czy inne programy pocztowe, bo samą pocztę sprawdzam na kilku urządzeniach.
      • avatar
       rulax
       2
       I. czy WP = jeden pies. Kiedy się poprzejmują, to przynajmniej śmieci w jednym miejscu będą leżeć. Teraz będą mogły na legalu cytować się nawzajem i wstawiać te same artykuły. ;)
       • avatar
        kalkulatorek
        -1
        cała trójka to informacyjne dno. Wprowadzające w błąd. Idiotyzmy iż Australia leży na półkuli północnej to norma.
        • avatar
         Adrianwo
         0
         Niech UOKiK zablokuje transakcję
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          znowu WP coś zdegraduje.