Gry

Ponad milion kopii Halo Wars

przeczytasz w 1 min.

Pomimo, że Microsoft zamknął studio Esemble, swym ostatnim wydanym tytułem wpisało się ono na stałe w historię gier wideo.  Wydana przez nie strategia Halo Wars sprzedała się już w ponad milionie egzemplarzy. Czyni to ją najbardziej popularnym RTS dla Xbox 360 w historii. 

Statystyki Halo Wars są oszałamiające - jak na strategię czasu rzeczywistego. W usłudze Xbox Live odbyło się już ponad 2.6 mln meczów, a łączny czas gry 200 tys. użytkowników codziennie grających w Halo Wars wynosi już 118 lat!! Gra zyskała już miano kultowej a jej sprzedaż wciąż rośnie.

Wiadomości o sukcesie Halo Wars być może przyczynią się do reaktywacji Esemble przez Microsoft. Mimo zamknięcia Esemble, zostały utworzone 3 nowe studia przez byłych twórców z Esemble. Jedno z nich - Robot Entertainment - podjęło kroki mające na celu przejęcie obsługi Halo Wars. Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy niedługo dodatki i rozszerzenia dla tego świetnego tytułu. 

Źródło: fudzilla.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  0
  Strategia? Xbox? coś jak hmm zaprzeczenie? jak się w to gra? Grał w to ktoś już?

  Zostane przy empire total war:)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   To samo mowili o FPSach na konsole...

   1mln kopii? Good, tylko czemu KZ2 jest juz 5x tyle?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Bardzo się fajnie gra w Halo Wars, interface przyjazny, sterowanie łatwo da się opanować. Budowanie bazy przypomina to z Battle for Middleearth - budynek główny + sloty na resztę warsztatów.

    Do tego gra ma coś, czego brakuje ostatnim RTSom na peceta - wciągającą fabułę. Programiści EA powinni mocno w Halo Wars pograć, zanim się wezmą za następną wersję C&C / RA :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     KZ2 bije to cus na lopatki :)
     • avatar
      b1tzz
      0
      Macie do czego HW porównywać - "znawcy" gier... o.O