Aplikacje mobilne

Pora zmienić nawyki. Mapy Google z ważną zmianą

przeczytasz w 1 min.

Jeśli do tej pory korzystałeś w Mapach Google z funkcji wyświetlania w trybie pełnoekranowym, najwyższy czas na zmianę nawyków. Gigant postanowił zmienić sposób, w jaki uruchamiana jest rzeczona funkcja.

Jak zauważył portal 9to5Google, najnowsza wersja Map Google na platformach Android i iOS wprowadza ważną zmianę. Od teraz uruchomienie trybu pełnoekranowego w popularnej nawigacji będzie realizowane poprzez wykonanie gestu przesunięcia palcem do góry ekranu.

Wątpliwości co do intuicyjności nowego rozwiązania

Przez długi czas uruchamianie trybu pełnoekranowego w Mapach Google odbywało się poprzez intuicyjne “tapnięcie” palcem w losowe miejsce na mapie. Wówczas znikał interfejs aplikacji, w efekcie czego na całym ekranie smartfona widoczna była sama mapa – bez paska wyszukiwania i dolnego menu z dodatkowymi funkcjami.

Po najnowszych zmianach niezbędna jednak będzie zmiana nawyków, bowiem tryb pełnoekranowy będzie uruchamiany poprzez przesunięcie palcem do góry w obszarze, gdzie znajduje się wyszukiwarka miejsc. Dziennikarz portalu 9to5Google Abner Li komentuje, że to “rozwiązanie nie jest tak intuicyjne jak poprzednie”.

Dowodzić temu ma też nieścisłość w przypadku wyłączania trybu pełnoekranowego. Ten natomiast można zamknąć poprzez… kliknięcie w losowy fragment mapy, czyli dokładnie tak, jak było przed zmianami.

Gigant z Mountain View może jednak planować rozbudowanie funkcjonalności tworzenia własnych pinezek na mapie, bo właśnie tę funkcję wywołuje aktualnie kliknięcie w losowe miejsce na mapie. Podkreślić należy, że testy nowej funkcjonalności były prowadzone jeszcze na początku 2023 r., jednak wtedy dotyczyły one niewielkiej grupy użytkowników.

Teraz aktualizacja trafia do wszystkich użytkowników Map Google, jednak może być uruchamiana falami u kolejnych osób. Jeśli zatem u ciebie nie jest jeszcze ona dostępna, powinna pojawić się w najbliższym czasie.

W skrócie zatem: jak uruchomić tryb pełnoekranowy w Mapach Google? Przesuń palcem do góry ekranu w miejscu, gdzie znajduje się wyszukiwarka w aplikacji. Aby powrócić do standardowego widoku, kliknij w jakiekolwiek miejsce na mapie.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    amamoh
    6
    Pora to zmienić nawigację bo ta od gugla jest coraz gorsza, prowadzi w remontowane drogi albo w najgorszy korek jaki znajdzie. A jak jedziesz prostą drogą to pokazuje jakieś dziwne alternatywy bocznymi...