Karty dźwiękowe

Posiadacze Audigy dostaną z powrotem DSP

przeczytasz w 0 min.

Właściciele kart Creative Labs Sound Blaster Audigy powinni być zadowoleni z faktu, że sprzęt odpowiedzialny za przetwarzanie dźwięku, za który zapłacili tak dużo, w końcu będzie działał także pod systemem Windows Vista.

Nowy system operacyjny Microsoftu zmienił sposób w jaki przetwarzany jest dźwięk przez DirectX, co zostawiło na lodzie rozwiązania DSP takie jak seria Soundblaster. Pod koniec ubiegłego roku firma Creative wypuściła aplikację nazwaną Alchemy, która miała zapewnić właścicielom X-Fi poprawne działanie ich DSP pod Vistą.

Jednak użytkownicy Audigy zostali pozostawieni sami sobie. Na pocieszenie dodano, że istnieje szansa na zapewnienie obsługi ich sprzętu pod Vistą jeżeli będzie na nią odpowiednie "zapotrzebowanie". Najwyraźniej Creative usłyszała wołanie torturowanych właścicieli Audigy i wypuści ALchemy dla Audigy przed upływem tego roku.

Zasada działania Alchemy polega na tłumaczeniu Directsound na Open AL, który z kolei jest w stanie wykorzystać możliwości sprzętu DSP zainstalowanego na kartach X-Fi. Wszystko obsługiwane jest w locie i działa całkiem dobrze, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że użytkownicy X-Fi życzyliby sobie mimo wszystko natywnej obsługi kart Creative w systemie Vista.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!