Pralki

Przydatna funkcja w pralce. Można zaoszczędzić na rachunkach

przeczytasz w 2 min.

Pralka stała się nieodłącznym elementem codziennego życia, ale nie wszyscy dobrze znają jej wszystkie możliwości. Przydatną funkcją jest opcja opóźnionego startu, która pozwala nie tylko lepiej zaplanować codzienne obowiązki, ale również zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Pralka to powszechne urządzenie, które znacząco ułatwia codzienne obowiązki domowe. Dzięki niej pranie staje się prostsze i mniej czasochłonne. Dobre, nowoczesne pralki nie tylko dobrze piorą ubrania, ale także mają wiele przydatnych funkcji, które sprawiają, że pranie jest szybsze, łatwiejsze i tańsze.

Opóźniony start

Większość nowoczesnych pralek została wyposażona w funkcję opóźnienia startu pracy. Zasada jest prosta – na panelu pralki możemy zaplanować opóźnienie uruchomienie cyklu prania o określoną liczbę godzin (czasami można też wybrać opcję opóźnionego zakończenia pracy pralki, tak, aby zakończyła automatycznie pranie w późniejszym czasie).

Opóźniony start w pralce
W instrukcji obsługi znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące opóźnionego startu pralki (foto: Amica)

Jak skorzystać z funkcji? Wystarczy włożyć pranie do pralki, wsypać odpowiednią ilość proszku (lub nalać odpowiednią ilość płynu), wybrać odpowiadający program, a następnie przejść do opcji i wybrać funkcję opóźnionego startu pracy. W zależności od modelu, określany liczbę godzin lub konkretny czas opóźnienia.

W razie wątpliwości warto zajrzeć do instrukcji obsługi, gdzie szczegółowo wyjaśniono działanie funkcji dla danego modelu pralki.

Wygoda i oszczędności

Opóźnienie startu pracy pozwala lepiej zaplanować codzienne obowiązki. Możemy tak ustawić działanie urządzenia, aby cykl prania zakończył się, gdy wrócimy do domu. Dzięki temu nie będziemy musieli czekać, aż rzeczy się upiorą, bo razu będziemy mogli wyjąć czyste pranie z pralki.

Odpowiednie zaplanowanie prania pozwala też zaoszczędzić na rachunkach za prąd, gdy korzystamy z wielostrefowej taryfy za energię elektryczną. Wystarczy włożyć brudne rzeczy do pralki, wybrać odpowiedni program, a następnie opóźnić start prania na czas obowiązywania tańszej taryfy. Oszczędności mogą być naprawdę spore, ponieważ pralka jest jednym z urządzeń, które pobierają najwięcej prądu w łazience.

Dajcie znać, czy wiedzieliście o takiej funkcji i czy z niej korzystacie.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BombaX
  5
  Opóźniony... wiadomo kto i co
  • avatar
   Qpers
   4
   JPRDL... Pora ewakuować się z tego portalu, tak bardzo trąci ostatnio żenadą... Kiedyś Benchmark to były testy, benchmarki, ambitne i ciekawe artykuły, a dzisiaj? Co tydzień artykuł o jednym guziku na pralce.
   • avatar
    antytalent
    3
    Czy ty wiesz Maziarz że podwyżki zaserwowane ludziom przez uśmiechniętą koalicję 13 grudnia obejmą głównie opłaty za przesył prądu itp a nie sam kilowat? Innymi słowy swoje POrady możesz sobie wsunąć w cztery litery. Bo oszczędzanie prądu zda się psu na budę. Pozdrawiam przy okazji wszystkich właścicieli pomp ciepła! Nadal będziecie się uśmiechać?
    • avatar
     piomiq
     1
     "Dzięki temu nie będziemy musieli czekać, aż rzeczy się upiorą, bo razu będziemy mogli wyjąć czyste pranie z pralki."
     Zapewne każda gospodyni domowa, lub inna osoba robiąca pranie. Siada/stoi i czeka aż się rzeczy upiorą. Zapewne nic w tym czasie nie może robić tylko sobie czeka.
     Geniusz autora wylewa się na wszystkie strony.
     • avatar
      piomiq
      1
      Tematy jak dla id....ów. Poziom tego tekstu nie lepszy.
      No, ale cóż nowa władza (na portalu) i nowe "wspaniałe" zalecenia.
      • avatar
       pawluto
       0
       Pytanie do pana Maziarza - Ide z kolegami na piwo i nie wiem kiedy wrócę - Jak mam ustawić pralkę by zakończyła pranie gdy wrócę do domu...???
       Tyle w temacie bzdurnych instrukcji - A co jak dojdzie do wycieku z pralki podczas naszej nieobecności ???
       Takie pranie bez "opieki" powinno być zabronione...!

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login