• benchmark.pl
  • Netflix
  • Gudetama: An Eggcellent Adventure – czyli przygoda z jajem (i pierwszym teaserem)
Filmy / seriale / VOD

Gudetama: An Eggcellent Adventure – czyli przygoda z jajem (i pierwszym teaserem)

przeczytasz w 1 min.

Gudetama: Przygoda z jajem to kolejny tytuł, który wkrótce zasili bibliotekę Netflixa. Co kryje się za postacią leniwego jajka i skąd wziął się jego fenomen? Niedzielne popołudnie jest idealną porą, żeby poznać odpowiedzi na te pytania.

Gudetama: An Eggcellent Adventure – teaser bez tajemnic 

Zwiastun przedstawia nam krótką historię o narodzinach Gudetamy – postaci wykreowanej przez japońskie Sanrio, znane ze swoich projektów kawaii. Jej imię można przetłumaczyć jako “leniwe jajko”, a co do jego adekwatności można przekonać się już w trakcie trwania kilkudziesięciosekundowego teasera. 

Nową produkcję Netflix opisuje jako: 

Serial drogi o poszukiwaniu rodziców dla wszystkich, którzy po prostu chcą się lenić!
Jajko o imieniu Gudetama, pogodzone z faktem, że prędzej czy później skończy na czyimś talerzu, oddaje się błogiemu lenistwu. Ale tylko do czasu. Zmotywowane przez żywiołowego i natrętnego kurczaka Shakipiyo, opuszcza w końcu lodówkę i wyrusza w świat. Tak zaczyna się wyprawa tych dwóch skrajnie odmiennych bohaterów w poszukiwaniu matki.

Samo Sanrio przedstawia zaś naszego bohatera jako:

 jajko, które jest martwe dla świata i całkowicie pozbawione motywacji. Bez względu na to, jaką metodę gotowania ktoś zastosuje, Gudetama pozostaje niewzruszony.

Być może nie jest to najlepsza forma autoprezentacji, niezaprzeczalnie jednak leniwe jajko okazało się fenomenem. Jego historia zaczęła się w 2013 roku, kiedy to Sanrio ogłosiło głosowanie na projekty nowych postaci z motywem jedzenia. Gudetama zajęło wówczas 2. miejsce na podium, obecnie zaś jest jedną z popularniejszych postaci marki z milionem obserwujących na Twitterze. 

Bohater krótkich animacji nie jest typowym przedstawicielem projektów Sanrio. Jego postawa z pozoru nie współgra też z tą reprezentowaną przez Japończyków. Kiedy jednak zejdziemy głębiej, okazuje się, że świetnie wpisuje się w odczucia na temat trudu przetrwania we współczesnym społeczeństwie

Gudetama: Przygoda z jajem – kiedy premiera?

Jak zdradza Netflix, światowa premiera serialu [...] „Gudetama: Przygoda z jajem” już w 2022 roku. Dacie się porwać wspólnemu leniuchowaniu? 

Źródło: Netflix, chicagotoday

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!