• benchmark.pl
 • Gry
 • RAGE texture fix poprawia jakość obrazu w grze - download (Radeon i GeForce)
Gry

RAGE texture fix poprawia jakość obrazu w grze - download (Radeon i GeForce)

przeczytasz w 2 min.

Pomimo faktu, iż gra RAGE automatycznie dostosowuje ustawienia graficzne, to da się ją tak skonfigurować, aby ciągle wyświetlała tekstury w najwyższej jakości.

Trzeba przyznać, że jedna z bardziej wyczekiwanych gier tego roku – RAGE – nie spełniła oczekiwań wielu graczy na całym świecie. Jednym z mankamentów tego tytułów jest brak niektórych opcji konfiguracyjnych. Według id Software jest to spowodowane dynamiczną zmianą ustawień graficznych, a przez to znalezienia przez grę „złotego środka” między odpowiednią płynnością animacji, a jej szczegółowością.

Zazwyczaj jednak jest trochę inaczej, a gra ma problemy z odpowiednim wyświetlaniem tekstur. Podczas tegorocznych targów E3, John Carmack powiedział, że gra RAGE w wersji na komputery stacjonarne jest w stanie obsługiwać tekstury w wysokiej rozdzielczości (na przykład 8192x8192 piksele), podczas gdy konsole nie oferują wystarczająco dużo pamięci wideo i wyświetlają jedynie je w rozdzielczości 4096x4096 pikseli.

Rage - premiera Cenegi

Jeden z użytkowników forum forum NeoGAF odkrył, że da się na stałe zmienić jakość tekstur w grze RAGE, a wystarczy do tego stworzyć plik „rageconfig.cfg” w następującym katalogu: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\rage\base. Następnie trzeba go otworzyć (na przykład systemowym notatnikiem) i wpisać następujące opcje:

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192
vt_pageimagesizeunique 8192
vt_pageimagesizevmtr 8192
vt_restart
vt_maxaniso 4
image_anisotropy 4

Warto jednak zaznaczyć, że ustawienie tekstur w wysokiej rozdzielczości 8192x8192 piksele wymaga już bardzo wydajnej karty graficznej z przynajmniej 1,5 GB pamięci wideo. Możliwe jest również ustawienie tekstur w rozdzielczości 16384x16384 pikseli, ale w tym przypadku lepiej zaopatrzyć się w jeszcze wydajniejszą grafikę – na przykład GeForce GTX 580 w wersji z 3 GB pamięci.

Co ciekawe, serwis GeForce.com porównał jakość tekstur w rozdzielczości 8k oraz 16k i doszedł do wniosku, iż różnice są niewidoczne. Poniżej możecie zobaczyć zrzuty ekranowe z gry z rozdzielczością tekstur ustawioną odpowiednio na 4096x4096 pikseli, automatyczną bez pliku regeconfig.cfg (szacowaną na około 5000x5000 – 6000x6000) i 8192x8192 piksele.

zrzut ekranowy z gry RAGE z ustawionymi teksturami 4096x4096 pikseli
Tekstury w rozdzielczości 4096x4096 pikseli

zrzut ekranowy z gry RAGE z automatycznie ustawionymi teksturami
Tekstury w automatycznej rozdzielczości (około 5000x5000 - 6000x6000 pikseli)

zrzut ekranowy z gry RAGE z ustawionymi teksturami 8192x8192 pikseli
Tekstury w rozdzielczości 8192x8192 pikseli

W przypadku kart graficznych GeForce, w pliku rageconfig.cfg można również dodać kilka opcji konfiguracyjnych:

vt_useCudaTranscode – wpis ten jest związany z opcją GPU Transcode w menu gry i służy do optymalizacji transkodowania tekstur. Jeżeli gra rozpozna, iż tekstury są renderowane za wolno, to zmniejsza szybkość transkodowania (w celu zapewnienia odpowiedniej płynności animacji), a gdy procesor graficzny nie jest zbyt obciążony to zwiększa jego szybkość. Dopisane obok wpisu 0 (po spacji) powoduje wyłączenie opcji, natomiast 1 jej aktywowanie.

vt_cudaBudget – standardowo wpis ten ustawiony jest na 14, ale jeżeli nie widać spadków płynności animacji, to można pokusić się o zmianę go na 16,6. Poskutkuje to znacznym poprawieniem jakości wyświetlanego obrazu, ale niestety także spadkiem liczby klatek na sekundę.

vt_maxPPF – wpis ten zastępuje opcję GPU Transcode w menu gry i odpowiada wyeliminowanie tak zwanego efektu wąskiego gardła, jakim jest procesor dla karty graficznej. W przypadku procesorów 2-rdzeniowych zalecane jest ustawienie tego parametru na 8 lub 16, natomiast w przypadku modeli 4-, 6- lub 8-rdzeniowych na 32, 64 lub nawet 128.

Poniżej możecie zobaczyć gameplay z gry RAGE na maksymalnych ustawieniach graficznych (na platformę testową składa się między innymi procesor Intel Core i7 2600K podkręcony do 5 GHz oraz trzy karty graficzne GeForce GTX 580).

 

AKTUALIZACJA

Gotowe profile ustawień dla gry RAGE:

 

Więcej o grze RAGE:

Źródło: GeForce.com, forums.steampowered.com

Komentarze

254
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ironclad
  21
  Rewelacji nie ma, i pomyśleć, że wszystkiemu winne są konsole...
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Gdyby ID wczesniej polaczylo sie z Bethesda i mieli wieksza ludzka moc przerobowa dla silnikow Carmacka, RAGE pojawil by sie dobre 2-3 lata temu i zadziwilby swiat. To samo spotkalo kilka ostatnich gier ID.

   Wszystko zalezy od punku widzenia bo RAGE jest swego rodzaju eksperymentem, prototypem technologii na ktorej w przyszlosci beda bazowac wszystkie inne silniki tak jak to mialo miejsce wiele lat temu z Doomem i pozniej Quakiem. Carmack zawsze byl mistrzem w oszukiwaniu ludzkiego oka...w czasach kiedy 3d/renderowanie oswietlenie/wielopoziomowosc swiata/multi z synchronizacja klient serwer bylo calkowicie poza zasiegiem jakiegokolwiek sprzetu znalazl rozwiazanie powielane latami przez reszte swiata.

   Gra byla projektowana z mysla o xbox360 wiec mozna sie bylo spodziewac, ze bedzie "tylko ladna" aczkolwiek pod katem mozliwosci jakie developerzy maja przy projektowaniu unikalnego swiata gry wszystkie inne silniki moga sie schowac. Bo lepszy jest ladniejszy, aczkolwiek kompletnie jałowy, powielany swiat projektowany przez programistow bardzo czesto bez wyobrazni i talentu...czy tez swiat nad ktorym pracuje cala horda grafikow z prawdziwego zdarzenia mogacych poprzez silnik stworzyc doslownie wszystko?

   Zreszta RAGE to tylko przedsmak tego co bedzie nam dane zobaczyc w nowym Doomie, a wiec w zamysle silnik voxelowo-ray tracingowy w oparciu o wszelkie dobrodziejstwa i narzedzia jeszcze bardziej dopracowanego Megatexturingu, ktore zadziwia swiat :)
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    "Co ciekawe, serwis GeForce.com porównał jakość tekstur w rozdzielczości 8k oraz 16k i doszedł do wniosku, iż różnice są niewidoczne."

    Niby profesioanlny serwis ale redaktorzy najwidoczniej jacyś sprawni inaczej. RAGE korzysta z wirtualnej megatekstury, która składa się z tysięcy tekstur źródłowych o określonej rozdzielczości. Ich rozdzielczość zdefiniowano dość nisko i sztuczne podbijanie rozdzielczości megatekstury jedynie pogarsza wydajność i wymusza renderowanie tekstur powyzej ich natywnej rozdzielczości. Jednym słowem IDOITYZM.

    Na dodatek nie ma czegoś takiego jak tekstura o rozdzielczości 5000-6000. Wymiary tekstur mają rozdzielczości 2^x. Mogą być różne proporcje ale zawsze są to 2^x. W SDK można mieć dowolną rozdzielczość ale przy eksportowaniu zawsze są normalizowane do najbliższej 2^x.

    Pewnie za pare tygodni wyjdą dodatkowe megatekstury wysokiej jakości i wtedy bedzie widać dużą różnicę.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Tutaj są dodatkowe przydatne komendy:

     seta com_videoRam “1792″ //sets the Video Card memory Set this to the amount you have in MB
     seta com_maxfps “60″ //limits the frames to 60 can be changed to what you desire
     seta image_anisotropy “4″ //Don’t use higher than 4, otherwise you’ll get artifacts
     seta image_usecompression 0
     seta image_preload “1″ //Use preload images when ever possible
     seta image_lodbias “-1″ //LoD settings
     seta image_ignoreHighQuality “0″ //Sets up for using HQ gfx
     seta image_ignoreLowQuality “1″ //ignores the low textures
     seta image_useCache “1″ //Enabled Cache to allow the textures to load properly without popping
     seta image_cacheMegs “125″ //Cache size in Megabytes
     seta image_cacheMinK “50″ //Cache minimum size in kilobytes
     seta r_swapInterval 1 //VSYNC 1 enabled, 0 diabled
     seta r_useHighQualityPostProcess “1″ //Fore High Quality post proccessing
     seta r_shadowsHighQuality “1″ //Fore High Quality shadows
     seta r_displayRefresh “0″ //keep it so the engine doesn’t double render a frame
     seta r_renderer “best” //highest rendering options
     seta r_multiSamples “16″ //Set this to 16 or 8 if you’re having low-fps as 32 is the Max Multi-sampling
     seta r_useHBAO “1″ //Ambient occlusion
     seta r_useRenderThread “1″ // 0 Disable or 1 Enable threaded rendering useful for newer cards to increase performance.
     seta r_visDistMult “1″
     seta r_useMotionBlur “1″ //use blur
     seta r_skipBump “0″
     seta r_skipSpecular “
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      RAGE jest ewidentnie robiony pod Xbox 360. Wczoraj odpaliłem go właśnie na tej konsoli. Wygląda ładniej niż niejedna gra na tą konsolę. Ale to co robi największe wrażenie to stałe 60fps choćby nie wiem co. Efekt jest OSZAŁAMIAJĄCY, czegoś takiego nie widziałem jeszcze :) Żadna inna gra nie chodzi tak płynnie na konsoli MS. Problem z doczytywaniem textur też nie występuje, no może raz na 1h grania coś się zauważy. I na tym polu można powiedzieć, że Mr. Carmack jednak dokonał pewnego osiągnięcia.

      Jako gra na PC to oczywiście rozczarowanie. Masa bugów graficznych w takiej ilości jest nie do przyjęcie. Jest to jawne wypuszczenie gry ze świadomością jej wad.
      • avatar
       tommyt1983
       2
       Nie grajcie z wlaczonym CrossFire. U mnie na 2x 6950 spadek klatek o 30-40% w stosunku do pojedynczej karty. Gra jest tragicznie zoptymalizowana pod karty AMD. Wogole tak naprawde to ta gra szalu nie robi technicznie tylko nadrabia widokami. malo polygonow (kanciate elemety otoczenia ) a o teksturach to tu pisal chyba kazdy...jak wychodzicie z tego niby "statlu" na poczatku zwroccoe uwage na barierki...No comment a poznie jak was zaatakuje pierwszy tswor ktorego zabija ten ziomek z auta zobaczcie na podloge...Strasznie to wyglada na zywo (na filmikach to lepiej wyglada)
       • avatar
        Konto usunięte
        2
        @Marked niestety nie da się bo tekstury są na bieżąco doczytywane chociaż jak zainstalowałem na ssd to było lepiej.
        @tommy1983 musisz mieć coś z konfiguracją nie tak u mnie czasem tylko spadnie jak zadyma większa ale to na chwilę max 5kl/s reszta non stop 60fps.Ale co do samej gry to jest trochę nudna już nie wspominając o grafice która wiadomo jaka jest:(Klimat trochę jest ale to wszystko...
        • avatar
         pentaggon
         2
         W kwestii streamingu tekstur Rage ma wiele wspólnego z FPP hitem z tamtego roku - Singularity. Tylko że tam wystarczyło podmienić jeden plik i wszystko było juz OK, a w Rage to już sie trzeba nakombinować, żeby dopasować komendy, żeby pogodzić ładowanie tekstur z ich najlepszą jakością........
         Przypuszczam, że to "niedopracowanie" wersji Rage na PC mogło byc celową zagrywką ID. To samo było niedawno z Crysis 2. Crytek opóźnił wydanie patcha DX11, aby zwiększyć sprzedaż. Na cracka do patcha 1.9 piraci czekali kilka dni, tak więc ci zniecierpliwieni (było to niemało osób) czym prędzej poszli do sklepu kupić oryginała. To samo jest tutaj. W najbliższym czasie pojawi sie specjalny patch , który juz pewnie był "dawno" przygotowany, zęby crakerzy jeszcze raz musieli modyfikowac pliki binarne ............
         choć może to nie jest prawda, gdyz ostatnio ktoś wzmiankował ze nie będzie zadnego patcha, tylko producenci kart przygotują specjalne nowe sterowniki.......

         a i jeszcze moja ocena gry po 30 minutach wstępnego grania:
         grafika 9/10
         grywalność 8,5/10
         oprawa dźwiękowa 9/10

         Jesli mi się gra podoba , to już chyba nie może to byc słaba gra....
         • avatar
          Konto usunięte
          2
          U mnie doczytują się w mniej niż sekundę i to tylko jak szybko obrócę myszką, ciągle pełne 60FPS'ów. A te tekstury 8k powinny być o wiele ostrzejsze, nie sugerujcie się screen'ami, trzeba to zobaczyć w grze i wiem co mówię, a kto grał też wie. Pozdrawiam.
          • avatar
           Konto usunięte
           1
           Siema wszystkim, mam pytanie co zrobić by zlikwidować taki przezroczysty pasek który jest tak w połowie ekranu w tej grze? widać go szczególnie przy ruchu postaci na boki.co może być tego przyczyną wie ktoś? gram na i7 2600k zotac gtx 590 8gb ram.pozdro
           • avatar
            Konto usunięte
            1
            Co do tego filmiku to dla mnie to tak samo wygląda na moim kompie i że niby trzech gtx'ów potrzeba?? trochę zabawne...
            • avatar
             piotrek8x
             1
             A gdzie "Optymalne karty graficzne do gry RAGE"?
             • avatar
              Konto usunięte
              1
              5120 tez nie ma, bo po prostu pomiedzy 4096, a 8192 nie ma nic. Są tylko 2^x. Może być np. 2048x8192.
              • avatar
               Konto usunięte
               1
               hej a można dokładniej bo ja nie mam katalogu steam.Instalowałem normalną wersję.I jaki to ma być katalog? nowy dokument tekstowy? proszę o odpowiedź
               • avatar
                renholder1987
                1
                Kolejna sytuacja w której giganci robiący gry od lat wydają coś co miało być mega a wyszło jak zawsze przeciętnie...
                • avatar
                 kamar59
                 1
                 To obczajcie takie coś znalazłem http://donotargue.com/cfg-makers/rage/
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  1
                  ale chodzi mi o to w którym katalogu w grze mam to powklejać sory za może głupie pytania ale nie jestem rozkminiony w tym temacie:)
                  • avatar
                   Konto usunięte
                   1
                   Co za pomysł aby gre na PC konfigurować z linii komend... wystarczyło kilka opcji w menu gry dodać. Przecież to nie jest karkołomna praca... a same komendy zapewne nie są dołączone do maunala gry...

                   tekstury w standardowym ustawieniu jak z 1999r. gdzieś. Dobrze, ce chociaż jest możliwość zmiany ustawień w taki "inny" sposób :)
                   • avatar
                    Konto usunięte
                    1
                    tragicznie to wygląda z domyślnymi ustawieniami
                    • avatar
                     Konto usunięte
                     1
                     Ta gra to kiepski dowcip.
                     Na screenie z teksturami o rozdzielczosci niby 4096x4096px wystarczy spojrzec na poszczegolne obiekty zeby zrozumiec ze one maja po moze 256x256.Te tekstury musza byc po kilka naraz w jednej bitmapie.
                     Gra wyglada i dziala szmatexowato.
                     • avatar
                      Konto usunięte
                      1
                      Też mam ten problem...z "teksury przy obracaniu się" (popping) Ustawiłem +vt_maxPPF 16 / 8/ 64 /2 i nadal jest tak samo... CFG z tymi ustawieniami zawiesza mi grę,więc nie wiem komu to dziąła? Może tym co mają najnowsze karty graficzne GTX z serii 5?
                      Normalnie gra chodzi super płynnie FAAx4 1400x900 i wio,ale ten doczyt z lewo - prawo dobija mnie .... Jakieś pomysły ?
                      • avatar
                       Konto usunięte
                       1
                       Jest już patch do Rage spora waga pewnie sporo poprawek :) jak wrócę z roboty to przetestuję
                       • avatar
                        Szymon331
                        0
                        Hm, w dzisiejszych czasach by poprawić ostrość tekstur trzeba konfigurować plik ini.

                        Kiedyś wystarczyło ustawić w opcjach: Tekstry: Wysokie...

                        Po tym "modzie" tekstury nadal nie są zbyt piękne. Ot po prostu lepsze niż było...
                        • avatar
                         Konto usunięte
                         0
                         Ogólnie bardzo słabo to wygląda i aż trudno mi uwierzyć w fakt, że dopiero 8k x 8k pikseli widać wyraźnie napis na tabliczce z tak niewielkiej odległości! Masakra.

                         Nie widziałem Crysisa 2 na konsoli, ale mam podejrzenia, że tam jest znacznie lepiej pod tym względem.
                         • avatar
                          adivxv5
                          0
                          Amerykanie, wiadomo ich kurewski marketing i nic po za tym. Tyle szumu było, ile naiwnych wierzyło z ten niby super sytuł. Zobaczymy jeszcze co będzie z Diablo.
                          • avatar
                           Marked
                           0
                           Da się coś zrobić z tym doczytywanien teksur przy obracaniu się?
                           • avatar
                            Konto usunięte
                            0
                            3xGTX580 w Tri Sli by wyświetlić taką grafikę ? Śmiech na sali... To już Fallout 3 na jednym radeonie 4850 wygląda lepiej...
                            • avatar
                             Konto usunięte
                             0
                             OO faktycznie jest paych,i faktycznie poprawia,w menu możemy sobie poustawiać kilka opcji (ten pop ,v-s itp) i doczytywania brak :D
                             • avatar
                              Konto usunięte
                              -1
                              JA PIERNICZE PO CO WY KOMBINUJECIE ? ZAINSTALOWAĆ GRĘ, POCZEKAĆ AŻ SIĘ SPACHUJE - GRAĆĆ !!! NIE TRZEBA NIC KOMBINOWAĆ !!! NO, CHYBA ŻE POŁOWA Z WAS MA WERSJĘ SKIDROW - SWOJA DROGĄ CIEKAWE BO PATCH Z STEAMA TO NIECAŁE 500MB A TEN OD SKIDROWA PRAWIE 1 GIGA - CZYŻBY PIRACI SAMI PACHOWALI TERAZ GRY ???
                              • avatar
                               Se8a90
                               -2
                               af_skipAirFriction "0"
                               af_skipFriction "0"
                               af_skipLimits "0"
                               af_skipSelfCollision "0"
                               com_skipDiscSwapStateManager "0"
                               com_skipGameRenderView "0"
                               com_skipInputRouting "0"
                               com_skipIntroVideo "0"
                               com_skipSignInManager "0"
                               face_skipBlink "0"
                               face_skipGestures "0"
                               face_skipHead "0"
                               face_skipLidDeform "0"
                               face_skipLipsync "0"
                               face_skipMood "0"
                               face_skipProcedural "0"
                               g_skipBombTimerFailTarget "0"
                               g_skipBreakableParticles "0"
                               g_skipCloth "0"
                               g_skipFXManager "0"
                               g_skipViewEffects "0"
                               g_skipWaterSim "0"
                               g_weaponSkipSound "0"
                               gc_skipFiction "0"
                               pm_skipAnimation "0"
                               r_skipAugment "0"
                               r_skipAutosprites "0"
                               r_skipBaseSurfaces "0"
                               r_skipBeams "0"
                               r_skipBlendedSurfaces "0"
                               r_skipBlendLights "0"
                               r_skipCloth "0"
                               r_skipCommits "0"
                               r_skipDecals "0"
                               r_skipDetailModels "0"
                               r_skipDetailTris "0"
                               r_skipDimShadows "0"
                               r_skipDistortionSurfaces "0"
                               r_skipDynamic "0"
                               r_skipDynamicLighting "0"
                               r_skipEffects "0"
                               r_skipEmissiveGlare "0"
                               r_skipFeedback "0"
                               r_skipFlares "0"
                               r_skipFoliage "0"
                               r_skipGeneratedFileCheck "0"
                               r_skipGlare "0"
                               r_skipGuis "0"
                               r_skipLightCPUCulling "0"
                               r_skipLightGPUCulling "0"
                               r_skipLights "0"
                               r_skipMergeMeshes "0"
                               r_skipModelCPUCulling "0"
                               r_skipModelGPUCulling "0"
                               r_skipModelRangeCulling "0"
                               r_skipModels "0"
                               r_skipNodeCPUCulling "0"
                               r_skipNodeGPUCulling "0"
                               r_skipOcclusionBaseModel "0"
                               r_skipParticles "0"
                               r_skipSlowLights "0"
                               r_skipStripDeadCode "0"
                               • avatar
                                Konto usunięte
                                -3
                                hurra :):):):P
                                • avatar
                                 Konto usunięte
                                 -3
                                 Łochy:)
                                 • avatar
                                  Konto usunięte
                                  -4
                                  za co ten palec???
                                  • avatar
                                   Konto usunięte
                                   -5
                                   Blacharze i tak Uncharted3 rozniesie to wszystko w pył dopracowany piękny i świetny tytuł każdy kupi nawet jakby kosztował 300zl a wy się bujajcie we własnym złodziejskim świeci :)
                                   PC jest skończony i to definitywnie nie oczekujcie że dostaniecie piękny super tytuł na ten blaszany sprzęt :)
                                   • avatar
                                    bullseye
                                    -7
                                    Gdyby nie konsole do dzisiaj grałbyś w gry z grafiką Herosów III a wymaganiami Crysisa, bo jakby nie patrzeć to konsole wymagają dużo lepszej optymalizacji bo nie zmienisz jej wnętrza od tak.
                                    Potem coś poszło nie tak i zaczęli robić konwersję z konsol na PC i wtedy też nastało pogorszenie grafiki w stosunku do wymagań, ale producentom tak jest po prostu łatwiej :/
                                    • avatar
                                     Konto usunięte
                                     0
                                     A no chyba,że tak:)
                                     • avatar
                                      Szarik_Komputerowiec
                                      0
                                      Rage wygląda bardzo przeciętnie patrząc z bliska na tekstury, aczkolwiek gameplay jest świetny i to się liczy. Fix-a sprawdziłem, jest znacznie lepiej a co do doczytywania się tekstur u mnie naszczęście problem praktycznie jest niezauważalny. Gra działa bardzo płynnie.
                                      • avatar
                                       Konto usunięte
                                       0
                                       Od jakiś 3 lat kupuję gry głównie w przecenach na STEAM i... To była najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć. Jasne, nie gram w najnowsze tytuły ale za to:

                                       a) Gry kupuje po 20-40zł (GTA IV 2,5Eur zeszłej zimy :D, w tym roku STALKERy za grosze), a nie 100-120. Conajmniej 3-5 razy więcej gier za te same pieniądze...

                                       b) Gdy grę już kupie to jest w pełni spatchowana i większość problemów mnie nie dotyczy. Koniec z graniem w wersje Beta (Empire: Total War! Tak o Tobie mówię! Jedna z ostatnich gier kupionych w dniu premiery. Chyba rekord jeśli chodzi o ilość bugów. I jeszcze kilka innych niechlubnych przypadków gdy gra była boska, ale po prostu wyszła za wcześnie)

                                       c) Po roku - dwóch nie potrzeba już topowej karty graficznej żeby uciągnąć grę w high/maks detalach. Spokojnie starcza topowa grafika sprzed 2 lat, albo średniak z obecnej generacji...

                                       Więc Rage jeszcze chwile poczeka. Kupie sobie za rok w STEAM-owej promocji. Pewnie do tego czasu trochę go zoptymalizują, zapłacę 50% albo i mniej i przyoszczędzę na grafice bo taki GTX 580 (lub odpowiednik) też będzie z 25% tańszy.

                                       I nagle okazuje się, że nie trzeba ściągać piratów żeby mieć w co pograć...
                                       • avatar
                                        Konto usunięte
                                        0
                                        Wczoraj gierka była już dostępna na Steam, ale postanowiłem sobie skończyć inną grę i dopiero przed snem pomyślałem, że "na szybko" zobaczę sobie jak ten RAGE wygląda...
                                        2-klik na gre i moim oczom pokazało się okienko dialogowe z informacją
                                        "Poczekaj aż Steam odblokuje pliki gry" a w liście gier "odszyfrowywanie" i % .... WTF? Potem jak w końcu się to skończyło "robić" zajrzałem jeszcze raz i zaczął mi się pobierać patch o wielkości 3.2GB...

                                        Chwilę pograłem i owszem, gra jest dobrze zptymalizowana, ale tekstury się doczytują w dość widoczny sposób przy szybkim obracaniu (może na padzie powinienem zagrać :D )

                                        Teraz rano odpaliłem PC a tu koleny patch, tym razem 'tylko' 700MB...

                                        Ciekawe czy w tym tygodniu uda mi się odpalić grę w momencie kiedy mam na to ochotę. :D
                                        • avatar
                                         hex3n
                                         0
                                         Faktycznie ten myk zadziałał ;)))) Dałem wszystko na max i chodzi mega płynnie :)
                                         • avatar
                                          kory2
                                          0
                                          Ja mam problem z artefaktami w grze. Nie wiem co mam zrobić aby czarne kwadraty się nie pojawiały.
                                          • avatar
                                           Konto usunięte
                                           0
                                           Zapowiadała się fajna gra, a mamy same bugi :(
                                           • avatar
                                            Konto usunięte
                                            0
                                            Nie wiem czy to już jest znane ale stajnie AMD/ATI wypuściła drugą wersję preview 11.10:

                                            http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/GPU122AMDCat1110PreDriverV2.aspx
                                            • avatar
                                             tommyt1983
                                             0
                                             u mnie na crossfire 2 x 6950 jest tragicznie...tekstury w iwekszosci tak niskiej rozdzialce jak w quake 4 lub gorzej... spadki fps z 60 na 23... jak sie szybko obracam to tekstury sie doczytuja... Tragedia narazie...
                                             • avatar
                                              Marked
                                              0
                                              Screeny z teksturami na auto i 4 k wyglądają jak w wersji na PS2,żałosne...
                                              • avatar
                                               Suncho
                                               0
                                               zapomnielismy wspomniec o fakcie ,ze posiadcze kart AMD ATi szczegolnie serii hd5xxx i hd 6xxx ciagle sobie pograc nie moga bo gra doczytuje textury non stop...nie da sie grac...
                                               Najnowsze stery ATi nie rozwiazuja problemu
                                               Posiadam karte sapphire 5870 i probowalem juz wszystkich sterow i sztuczek krazacych na forach itd...gra poprostu nie dziala na kartach AMD....
                                               I nie jest to tylko moje zdanie....skarzy sie cala masa ludzi...
                                               jak dla mnie przy ta gra to jak na razie fail roku!!!
                                               szkodaa....a mialem kupic przez steam :/
                                               pozdro 4 all
                                               • avatar
                                                Artik
                                                0
                                                Nie lubię grać na konsoli (chyba że w MGS4 lub Uncharted), ale ten tytuł kupie na PS3 bo te błędy i niedociągnięcia to kpina.
                                                • avatar
                                                 Konto usunięte
                                                 0
                                                 Co to takiego koluniu?
                                                 • avatar
                                                  Marked
                                                  0
                                                  Co jak co ale po takie studio jak id software nie powinno sobie pozwolić na tego typu wpadki.
                                                  • avatar
                                                   Konto usunięte
                                                   0
                                                   jak się tego używa?
                                                   • avatar
                                                    Konto usunięte
                                                    0
                                                    gdzie dokładnie mam wkleić "RAGE CFG " proszę o poradę>(
                                                    • avatar
                                                     kamar59
                                                     0
                                                     Tu się ustawia opcje w grze jakie mają być nie znam wszystkich.
                                                     • avatar
                                                      kamar59
                                                      0
                                                      Rageconfig
                                                      • avatar
                                                       Konto usunięte
                                                       0
                                                       jejku to to wiem:) ale jak? i gdzie ma być ten plik
                                                       • avatar
                                                        hideo
                                                        0
                                                        to że się ustawi wyższą rozdzielczość tekstury nie oznacza że tekstura będzie automatycznie lepsza, bo nie będzie, będzie tylko upscalowana, jeśli twórca nie dał tekstury w grze natywnej dobrej to upscale nic specjalnego nie zdziała, w grze tekstury są od bardzo dobrych po słabe, dlaczego? skoro gra wczytuje nonstop tekstury z dysku to można było chyba dać lepsze? tylko pewnie Carmack tego nie zrobił dał tekstury wszędzie takie same i na konsolach z 256/512MB i na pc z 1 czy 2GB, i temu jest jak jest, a że konsole rządzą rynkiem to wiadomo sprzedają ogólnie więcej gier także hardkorowych niż pc gdzie tylko mmo i strategie i simy się naprawdę dobrze sprzedają, i nie mam nic przeciwko bo lubię konsole jak wszyscy wiedzą, dziwi mnie tylko ze Carmack aż tak porzucił peceta dla konsol, Carmack ostatnia ostoja pececiarstwa przeszedł na konsole, megalol, ktoś z Was graczy wyłącznie pecetowych ma jeszcze do niego jakiś szacunek? a tak nawiasem pomimo przeciętnych tekstur Rage ogólnie wygląda bosko! świat robi olbrzymie wrażenie i jest przepakowany detalami i smaczkami - bardzo bogato! :-) a jeszcze odnośnie megatekstur, które tak Carmack zachwalał, może ta technika pozwoliła zrobić duży świat ale jakości tekstur to nie poprawił a może nawet pogorszył w stosunku do reszty fps więc po co było tyle nawijać o megateksturach? strasznie ten Rage nierówny gra świetna świat genialny i wygląda pięknie że tylko chwalić Carmacka a jednocześnie tekstury bywają tak słabe że tylko płakać :p
                                                        • avatar
                                                         Konto usunięte
                                                         0
                                                         Widzę ,że nikt mi nie podpowie:(
                                                         • avatar
                                                          DyndaS
                                                          0
                                                          Jakie są realne wymagania tej gry przy 1680*1050 dx10 ?
                                                          • avatar
                                                           Konto usunięte
                                                           0
                                                           http://www.geforce.com/News/articles/how-to-unlock-rages-high-resolution-textures-with-a-few-simple-tweaks
                                                           • avatar
                                                            Konto usunięte
                                                            0
                                                            Uncharted 3: Drake's Deception - Desert Demo Trailer
                                                            http://www.youtube.com/watch?v=0jLv6pR6ZSk&feature=player_embedded
                                                            Tak jak poprzedniczki gra rozwala to fakt ,a co to samego RAGE to da się naprawić to na średniej klasy pc (doczytywanie) czy inwerstować w wersje ps3?
                                                            • avatar
                                                             Konto usunięte
                                                             0
                                                             Uncharted 3: Drake's Deception - Desert Demo Trailer
                                                             http://www.youtube.com/watch?v=0jLv6pR6ZSk&feature=player_embedded
                                                             Tak jak poprzedniczki gra rozwala to fakt ,a co to samego RAGE to da się naprawić to na średniej klasy pc (doczytywanie) czy inwerstować w wersje ps3?
                                                             • avatar
                                                              Konto usunięte
                                                              0
                                                              "Rage to fps w którego lepiej mi się gra xboxowym padem niż klawą i myszką" wcale się nie dziwię sam wybór broni na pc to lekko wolna sprawa..Widziałem filmiki z wersji ps3/x360 jakoś tam tego problemu nie ma no ale to jest jedna konfiguracja.Aaa ID niech zrobi przynajmniej patch do gry bo ta gra czasem przypomina mi grę w wersji beta.....
                                                              • avatar
                                                               Konto usunięte
                                                               0
                                                               @chyba,że ktoś już to zrobił to niech się podzieli opinią
                                                               • avatar
                                                                Konto usunięte
                                                                0
                                                                @gicior!!!! Jest patch .. ? Dasz link dobry człowieku ? :P
                                                                • avatar
                                                                 Konto usunięte
                                                                 0
                                                                 Jak ktoś się bawił tymi ustawieniami to radzę to powywalać bo najnowszy patch załatwia sprawę i gryzie się z tymi custom configami jak ktoś je ma.
                                                                 • avatar
                                                                  Se8a90
                                                                  0
                                                                  Dla wszystkich z problemem streamingu tekstur, a posiadających 4 rdzeniowy procesor, daję rozwiązanie.

                                                                  rageconfig ustawiony w poniższy sposób zapewnia super płynną grę na GF GTX 260 oraz wykręconym cpu Quad Q6600 na 3,4GHz.
                                                                  Pełne detale
                                                                  (w ramach możliwości karty graficznej i jej 896MB Ram)
                                                                  , z włączonym w sterownikach V-sync, AF w grze ustawionym na 4x (większe wartości dają artefakty) oraz wygładzaniem krawędzi AA na 4x.
                                                                  Płynnośc rozgrywki to stałe 60 klatek WSZĘDZIE, największy spadek zanotowałem podczas jazdy i wybuchach, spadek do kosmicznych 55 klatek ;] ;)

                                                                  Poniższy config pozwala na włączenie w grze GPU Transcode na ON, wcześniej przy standardowych ustawieniach, powodowało to częste-chwilowe spadki animacji do 30 klatek, ale optymalizacja CUDA na 4 rdzenie CPU poprawiła ten problem.
                                                                  Full Detal, V-sync ON, AF i AA 4x, GPU Transcode ON, Płynna animacja.

                                                                  A wszystko to na startym 4 rdzeniowcu Q6600 po OC na 3,4GHz, i starej średniej klasy grafie GF GTX260 z lekkim OC.
                                                                  Bez tej konfiguracji doczytywanie tekstur bardzio rzucało się w oczy i irytowało. Teraz gra wciąż chodzi idealnie a doczytywanie zostało na poziomie dosłownie minimalnym.

                                                                  Więc gdzie tu macie problem ludzie ? Troche zabawy, komputer z 4 tanimi rdzeniami oraz średniej klasy grafiką starcza aż ponadto.
                                                                  • avatar
                                                                   Konto usunięte
                                                                   0
                                                                   http://store.steampowered.com/news/6464/
                                                                   tutaj macie pełną listę zmian :)
                                                                   @Vaderous poszukaj na pewno znajdziesz:)
                                                                   • avatar
                                                                    Konto usunięte
                                                                    0
                                                                    OO faktycznie jest paych,i faktycznie poprawia,w menu możemy sobie poustawiać kilka opcji (ten pop ,v-s itp) i doczytywania brak :D
                                                                    • avatar
                                                                     Konto usunięte
                                                                     0
                                                                     "więc nie wciskajcie bajek" Nie mam potrzeby pisać od tak ;-) U mnie dział i cieszę się grą,ale textury 4096x4096 u mnie większe na tej grze i mam szarpania :P
                                                                     • avatar
                                                                      KamilSTI
                                                                      0
                                                                      Uuu... ale sie rozpisaliście ;) Ja tam powiem krótko... że jak na moją GF 8800 gts to gierka wygląda super i gra mi się tak samo dobrze przy rozdziałce 1080p ;) no jedyny minus to pewnie zauważone przez wszystkich opóźnione wczytywanie tekstur podczas grania.
                                                                      • avatar
                                                                       Artik
                                                                       0
                                                                       Trochę jestem zdziwiony zachwytem niektórych z was nad graficznym aspektem tej gry. Moim zdaniem nie jest rewelacyjna i trochę zanadto "rysunkowa". Nic nadzwyczajnego.
                                                                       Rozśmieszyły mnie też niektóre nazwę to zdarzenia np.:
                                                                       gdy zsiądziemy z jadącego quada wszystko nagle staje w miejscu :). Pojazd nie jedzie dalej, my nie przewrócimy się.

                                                                       Grafika: 6,5/10 - odejmuje 1 punkt za problemy z teksturami, i innymi niedociągnięciami na starcie.

                                                                       grywalność: 8,5/10

                                                                       dźwięk: 8,5/10

                                                                       Moim zdaniem porównując tą grę graficznie do wyświechtanego już Crysis-a 2 DX11, Rage wypada słabo. Ratuje ją jedynie duży wirtualny świat.
                                                                       • avatar
                                                                        Konto usunięte
                                                                        0
                                                                        Dziwi mnie tylko że taka firma jak ID nie dała pola do popisu nanjowszym kartą,procką itp,gra fajna ale liniowa,po 10h gry jest już koniec...Zastanawiam się czemu ta gra ważu 20GB?
                                                                        • avatar
                                                                         Konto usunięte
                                                                         0
                                                                         Dlaczego na moim sprzęcie amd x4 840 ,grafa radeon 6850 @(900/1070 mhz) , ram 4GB w ruchu mam tylko 30 klatek na sekunde dopiero jak sie zatrzymam to mam pelne 60 klatek. Niektórzy na słabszych confingach maja pełne 60 klatek ??
                                                                         • avatar
                                                                          gurusong
                                                                          0
                                                                          może napisz czy gra jest dobra , a nie lamentuj nad rozdzielczością tekstur. gra wygląda bardzo fajnie, pytanie co z grywalnością. pixelowi onaniści
                                                                          • avatar
                                                                           Raider0001
                                                                           0
                                                                           Najlepiej wygląda ten przeciwnik z pochodnią w łapie jak wpada w ciemne pomieszczenie to nic nie widać poza płomieniem...
                                                                           • avatar
                                                                            airborne82
                                                                            0
                                                                            Odpaliłem gre na sterownikach 275.33 .
                                                                            Do tego Update do gry , narazie bez configu .
                                                                            Efekt taki że o ile menu ślicznie działa i tak samo początkowy filmik , to już w grze nie ma obrazu tylko jakieś kwadraciki i trójkąty :P

                                                                            Mam nadzieje że to wina starszych sterowników , jakie ściągnąć ??
                                                                            • avatar
                                                                             KOXsu
                                                                             0
                                                                             Najnowsze?