Ciekawostki

Reality 51: wprowadzenie wideo w polską technologię VR

przeczytasz w 1 min.

Rzeczywistość wirtualna po polsku wygląda naprawdę dobrze. Potwierdza to ten 3-minutowy zwiastun.

Reality 51 VR

Kilka dni temu mogliście przeczytać na naszej stronie o Reality 51 – technologii rzeczywistości wirtualnej, za którą stoi gliwicka firma The Farm 51. Teraz jej twórcy postanowili zainteresować swoim rozwiązaniem jeszcze większą liczbę ludzi. W tym celu opublikowany został 3-minutowy film stanowiący wprowadzenie w świat rzeczywistości wirtualnej i podkreślający potencjał tkwiący w Reality 51.

Reality 51 jest odpowiedzią firmy The Farm 51, znanej dotąd bardziej jako producent gier wideo, na niezwykle szybko rozwijający się sektor rzeczywistości wirtualnej. Rozwiązanie Polaków znaleźć ma zastosowanie w wielu różnych branżach, takich jak medycyna, edukacja, motoryzacja, wojsko czy wirtualna turystyka. 

„Nadchodząca rewolucja VR ma szansę zmienić sposób w jaki postrzegamy rzeczywistość. Temat jest jednak na tyle świeży, że wciąż wymaga przybliżenia i wyjaśnienia. Uznaliśmy, że trailer może pokazać to, co nie zawsze da się jasno opisać słowami. Chcemy być pionierami na rynku wirtualnej rzeczywistości, który już zaraz wybuchnie dzięki urządzeniom VR od takich gigantów jak Samsung, Sony, Facebook i Oculus” – powiedział Wojciech Pazdur, dyrektor kreatywny Reality 51.

„Nasza technologia, Reality 51, idealnie wpasowuje się w ten nadchodzący przełom. Ma bardzo wiele zastosowań, które ten film ogólnie wskazuje. Trailer ma na celu przede wszystkim uruchomić wyobraźnię widza. Jest wiele różnych pomysłów na wykorzystanie tej technologii. W przeciwieństwie do tego, co zazwyczaj mówi się przy wprowadzaniu nowych rozwiązań, limitem nie jest nawet nasza wyobraźnia, a wyłącznie potrzeby klientów” – dodał Wojciech Pazdur.

Samo wideo naprawdę jest warte zobaczenia. Znajdziecie trzy minuty?

Na koniec – ciekawostka. Jeżeli zastanawialiście się jak powstały ujęcia widoczne na filmiku, mamy odpowiedź. Zwiastun technologii został nagrany między innymi z wykorzystaniem gadżetu z innego szybko rozwijającej się sektora, mianowicie drona. Na potwierdzenie macie poniższą fotografię:

Reality 51 dron

Źródło: The Farm 51

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  takie newsy warto czytać !!! :)
  • avatar
   Ryuhoshi
   0
   Interesujące. Czy czasem właśnie fotogrametria nie była użyta przy tworzeniu Ethana Cartera?
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    Nawet ładna grafika. Wiadomo kiedy premiera?
    • avatar
     Himoto
     0
     Fajne i na pewno w jakiś sposób popchnie rozwój technologiczny do przodu lecz nadal opiera się na błędnym przekonaniu że to wzrok jest odpowiedzialny za 90% odczucia przestrzeni. Póki będą dążyć tylko do odtworzenia rzeczywistości wirtualnej poprzez sam obraz póty nie będzie to prawdziwe VR. Czas zacząć myśleć nad zrobieniem urządzenia zdolnego do przejścia w stan ren i sterowania nim, jednocześnie wyłączając resztę ciała, coś w stylu hełmu lub wpięcia w rdzeń które na prostą komendę pozwalałoby na wejście w świat gry umysłem, z pominięciem oczu i uszu. Wtedy niepotrzebne byłyby jakieś zewnętrzne kontrolery w typie klawiatura/mysz/pad. Mieć nadzieję że dożyje takiej rewolucji w grach i grafice. W sumie kiedy byłem małym ludzie zachwycali się grami z atari później nesa, no i doom, więc przy takim postępie technologicznym jest szansa że w ciągu 40-60lat jakaś firma stworzy taki model gry :) Dla MMORPG byłoby to idealne środowisko, gdzie gracze czują dotyk, temperaturę, zapach ból :) gra ideał :) coś co często pojawia się w mangach i anime, pytanie tylko ile lat trzeba na powstanie takiej technologii :)
     • avatar
      Snake73
      0
      Takie rzeczy najpierw dostanie wojsko potem długo długo nikt a dopiero potem coś przecieknie do sektora cywilnego.
      • avatar
       rasiaknorris1
       0
       Taki stalker :) to by było coś :)