• benchmark.pl
 • Gry
 • Rise of The Tomb Raider zabierze nas na Syberię - sporo nowych informacji
Gry

Rise of The Tomb Raider zabierze nas na Syberię - sporo nowych informacji

przeczytasz w 1 min.

Tereny te nie należą do najprzyjemniejszych i zostanie to tutaj odzwierciedlone.

Rise of The Tomb Raider gra

Rise of the Tomb Raider zapowiedziany został już jakiś czas temu, ale do tej pory praktycznie jedynym poruszanym tematem była kwestia platform, na jakich tytuł ten się pojawi. Wreszcie się to jednak zmieniło i poznaliśmy pierwsze konkretniejsze informacje związane z rozgrywką.

Nowe wydania magazynu Game Informer zazwyczaj przynoszą nam wiele doniesień na temat nadchodzących, najgłośniejszych premier. Tym razem numer poświęcony będzie w dużej mierze właśnie Rise of The Tomb Raider, dzięki czemu wiele się dowiemy. Ba, pierwsze informacje już zostały ujawnione.

I tak, akcja gry rozgrywać ma się głównie w Rosji, konkretnie na Syberii. Tereny te nie należą do najprzyjemniejszych i zostanie to tutaj odzwierciedlone, ponieważ to nie tylko przeciwnicy, ale także przyroda stanowić ma dla bohaterki bardzo duże zagrożenie.

"Lara zmuszona zostanie do polowań i tworzenia nowych elementów ekwipunku, które pomogą jej przetrwać i poznać pełne tajemnic grobowce."

Z ujawnionych informacji wynika jednak, że Lara zwiedzi jeszcze jedno miejsce, ale nie ujawniono jakie. Zapowiadana jest zmienna pogoda, która będzie miała bardzo duże znaczenie i wpływać ma nawet na zachowania przeciwników i zwierząt. Bohaterka będzie nie tylko stąpać po ziemi, ale też pływać i wspinać się po drzewach. Równie skuteczną taktyką co bezpośrednie starcia (broni ma być sporo, pojawi się łuk) ma być także ukrywanie się.

Premiera Rise of The Tomb Raider planowana jest na końcówkę tego roku, choć termin ten dotyczy jedynie konsol Xbox. Los pozostałych platform wciąż pozostaje zagadką. Warte dodania jest także to, iż Crystal Dynamics zajmuje się wersją na Xbox One, a studio Nixxes na Xbox 360.

Źródło: gameinformer

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  prime27pl
  5
  Zapowiada się super zabawa ,czekam na wersje pc lub ps4 .
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Daliby już sobie z spokój z Tomb Raiderem! Przecież ta Lara to z 50 lat już ma i za niedługo będzie mieć prawo do wcześniejszej emerytury!
   • avatar
    hasati
    0
    Na PC będzie na pewno, na PS4 wątpię.
    • avatar
     Blashix
     -2
     Myślałem że kontynuacja rise son of rome -,-
     • avatar
      neo937
      0
      Taaa... i będzie to samo co z Alan Wake. Najpierw - tylko i wyłacznie exclusive na X360, gra nie zawita na inne platformy. Potem pojawiły się wyniki sprzedaży, no i pojawiła się zapowiedź na PC. I tu będzie to samo. Z racji, że więcej ludzi sięgnie po PS4 z prostych powodów - więcej gier, żadnych badziewiastych telewizji jak w X1, i minimalnie mniejsza cena konsoli.

      Także czekam aż zapowiedzą na PC.
      • avatar
       Kenjiro
       0
       Poprzedni Tomb Raider był podobnie opisywany, a tego "survivalu" praktycznie nie było - jedynie na początku drobny epizod. A szkoda, bo to był jeden z najciekawszych elementów gry, więc może w nowej odsłonie trzeba będzie więcej polować, zbierać zapasy przed wyruszeniem w mniej obfite tereny, dbać o wodę, ciepło, etc...
       • avatar
        rTech
        0
        To już nie ten tomb raider co kiedyś...
        • avatar
         Torrez1
         0
         No to ktos bedzie mial co robic w nastepnego sylwestra
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Rosja......
          Biorę - to jest stan umysłu.