Smartfony

Galaxy S5 mini trafi na rynek jako Galaxy S5 Dx?

przeczytasz w 1 min.

Czy porzucenie dotychczasowego nazewnictwa to Waszym zdaniem pomysł trafiony?

Galaxy S5 mini trafi na rynek jako Galaxy S5 Dx

Pojawia się wiele głosów sugerujących, iż Samsung nie zmienia niczego w swoich smartfonach i wypuszcza na rynek kolejne bliźniacze modele, które mało co różnią się nawet oznaczeniami. Wygląda na to, że w tej ostatniej kwestii producent postanowił nieco zmodyfikować swoją taktykę. Pytanie tylko, po co?

Zgodnie z przewidywaniami na rynku pojawił się Galaxy S5. Nieco później producent zaprezentował pierwszą jego zmodyfikowaną wersję, która nazwana została Galaxy K Zoom. Teraz, kiedy wyczekujemy premiery Galaxy S5 mini okazuje się, że takiego urządzenia na rynku najprawdopodobniej nie zobaczymy. Na sklepowe półki trafić ma bowiem Galaxy S5 Dx.

Źródłem, informacji jest @evleaks. Udało mu się dotrzeć do stosownego zapisu na stronie internetowej producenta, który naturalnie bardzo szybko zniknął. Mimo tego udało się zauważyć nie tylko samą nazwę, ale również to, że smartfon pojawi się w kilku kolorach i samym wyglądem od większego brata odbiegać nie będzie.

Galaxy S5 Dx

Odnośnie specyfikacji cały czas dysponujemy jedynie nieoficjalnymi doniesieniami. Wedle nich spodziewać należy się 4,5" ekranu Super AMOLED o rozdzielczości 720p, czterordzeniowego procesora, 1,5 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, kamery 8 Mpix i akumulatora 2 100 mAh. Nad wszystkim czuwać ma system Android w wersji 4.4 KitKat.

Zanim stwierdzicie, iż Galaxy S5 Dx to jedynie nazwa kodowa dowiedzieć powinniście się, że takowa brzmi inaczej - SM-G800. Czy porzucenie dotychczasowego nazewnictwa to Waszym zdaniem pomysł trafiony?

Źródło: sammobile, androidcentral

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  -3
  Nie oni wciąż wierzą żę to mini tylko chcą uciszyć falę niezadowolenia ludzi którzy się nie dają wciągnąć w głupie nazewnictwo, nieadekwatne do rozmiarów.
  • avatar
   Konto usunięte
   -3
   Różniczka?
   • avatar
    michal0120
    -4
    wreszcie się domyślili że mini to jednak nie mini i dali DX
    • avatar
     Konto usunięte
     -5
     DeIks
     • avatar
      Konto usunięte
      -6
      xD
      • avatar
       Konto usunięte
       -6
       Dx