Smartfony

Samsung pozwoli zmieniać rozdzielczość ekranu w Galaxy S7

przeczytasz w 1 min.

Android 7.0 wniesie do flagowych smartfonów koreańskiego producenta ciekawą opcję.

Pierwsi producenci zaczynają wypuszczać Androida 7.0 na swoje flagowe smartfony. Samsung jeszcze procesu wdrażania aktualizacji nie rozpoczął, ale wkrótce powinno się to zmienić, o czym w pierwszej kolejności przekonają się właściciele Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

Koreański producent udostępnił ostatnio wybranym osobom korzystającym z tych modeli nową wersję systemu w wersji beta. Widać zatem, iż prace wkraczają w końcową fazę, ale tym razem nie będziemy mówić o ewentualnej dacie premiery finalnej wersji oprogramowania, a jednej z opcji, jaką ono przyniesie.

Korzystające z bety dostrzegli bowiem w ustawieniach bardzo interesującą opcję pozwalającą na zmianę rozdzielczości ekranu. Dostępne są trzy opcje - HD (1280 x 720 pikseli), FHD (1920 x 1080 pikseli) oraz QHD (2560 x 1440 pikseli).

Galaxy S7 zmiana rozdzielczości

Co ciekawe, domyślnie ustawiona jest środkowa wartość, a więc FHD (1920 x 1080 pikseli).

Wielu twierdzi, iż nie da się praktycznie odróżnić tego od QHD (2560 x 1440 pikseli), przynajmniej na ekranach smartfonów. Wygląda na to, że wkrótce można będzie tę kwestię dokładnie sprawdzić. Z ogłaszaniem tego, iż nowa opcja zauważalnie zwiększy żywotność baterii wypadałoby się jednak wstrzymać do testów.

Źródło: androidcentral

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tomaszkarla
  6
  Sam mam Z Ultra 6'44 i Fhd, w sklepie zrobiłem sobie testy z poprzednim samsung Note z ekranem Qhd... Jakąkolwiek różnice i to bardzo niewielką mogłem zobaczyć dopiero przystawiając telefony tak blisko oka, że byłem na granicy utraty ostrości widzenia. Osobiście nie mam nic przeciwko ładowaniu wysokiej rozdzielczości ekranów do małych urządzeń mobilnych o ile nie odbija się to drastycznie na długości użytkowania na baterii. Możliwość wyboru rozdzielczości renderowania zaś jest fajnym pomysłem. Zaoszczędzi mocy obliczeniowej (mniejsze zużycie baterii) i/lub pozwoli na ewentualną większą płynność np gier.
  • avatar
   apatch
   1
   FHD (1920 x 1080 pikseli) a nie FHD (1920 x 1280 pikseli) już ok
   • avatar
    Tomasz Słowik
    1
    W Androidzie taka opcja istnieje od dawna, wymaga tylko roota. Jedną z aplikacji do tego jest "Resolution Changer" i umożliwia ustawienie dowolnej rozdzielczości. Oczywiście, przy dziwnych proporcjach trzeba liczyć się z problemami.

    Na Note 4 od kilku miesięcy mam ustawione FHD, bo gry działają wyraźnie lepiej. I nie ma absolutnie żadnej różnicy w jakości obrazu. Skoro Note 4 ma większy ekran od S7, to tym bardziej będzie wyglądało tak samo.

    Uprzedzając uwagi. Tak, rozdzielczość jest inna - widać po płynności w grach, rozmiarze screenów oraz zmianie układu ekranu głównego po zastosowaniu zmian i resecie.
    • avatar
     Marucins
     1
     To jeszcze puśćcie benchmarki i powiedźcie jak z wydajnością ;0
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Dosyć już mam tych seri Galaxy.. jakby nie potrafili dać innej nazwy tylko ciągnie sie to jak moda na sukces za 50 lat bedzie "Galaxy 57 już w sprzedaży!"
      • avatar
       rubikonek
       -13
       To nie ma sensu, wyświetlacz będzie wciąż wyświetlał tyle salo pikseli tylko, że 4 piksele będą tworzyły 1 piksel. To nie zwiększy żywotności baterii.