Telewizory

Flagowy telewizor Samsung QLED Q90 już w sklepach

przeczytasz w 1 min.

Najwyższy model z tegorocznej linii Samsung QLED 4K jest już dostępny w sprzedaży. Oto co do zaoferowana ma Q90.

Wszystko to, co najlepsze, jest już dostępne w sprzedaży. Samsung QLED Q90 to telewizor, stanowiący pokaz możliwości tego południowokoreańskiego producenta – najwyższy model z tegorocznej linii QLED 4K. 

Telewizor Samsung QLED Q90 oferuje wysoką szczegółowość obrazu, za sprawą rozdzielczości 4K oraz wysoki kontrast, głęboką czerń i żywe kolory, dzięki kropkom kwantowym, Bezpośredniemu Strefowemu Podświetleniu oraz formatowi HDR10+. O to, by każda scena prezentowała się tak dobrze, jak to tylko możliwe, dba nowy procesor Quantum 4K wykorzystujący sztuczną inteligencję i działający w czasie rzeczywistym. Zapewnia on również Inteligentne Skalowanie materiałów o niższej jakości do Ultra HD.

Samsung QLED Q90 podświetlenie

Producent zwraca również uwagę na smukłą konstrukcję, bezramkowy ekran i przeprojektowaną podstawę, a także fakt, że model ten sprzyja oglądaniu filmów, seriali, transmisji i programów w większej grupie. Jest bowiem wyposażony w dwie dodatkowe warstwy ekranu – koncentrującą i rozpraszającą światło – pozwalające uzyskać efekt Ultra Szerokiego Kąta Widzenia. Innymi słowy: nawet gdy patrzy się na wyświetlacz pod dużym kątem, obraz nie jest zakłamany.

Samsung QLED Q90 telewizor

We flagowym telewizorze nie mogło również zabraknąć charakterystycznych cech linii QLED, takich jak Tryb Ambient (w którym telewizor dostosowuje się do otoczenia), (zapewniający nienaganną estetykę) Jeden Prawie Niewidoczny Przewód, funkcjonalny system Smart TV bazujący na systemie Tizen oraz (pozwalający wygodnie korzystać z jego możliwości) pilot z przyciskami do szybkiego uruchamiania serwisów VOD: Netflix, Amazon Prime Video i Rakuten.

Samsung QLED Q90 Smart TV

Samsung QLED Q90 jest już dostępny w polskich sklepach, w trzech wersjach rozmiarowych: 55 cali (za 9999 złotych), 65 cali (za 13 999 złotych) oraz 75 cali (za 19 999 złotych). 

Źródło: Samssung

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tazik21
  1
  samsung Q90R:

  Nawet ma AMD freesync 1080p 48hz- 120hz, 4K 48hz- 60hz
  • avatar
   kokosnh
   0
   ceny jak za oled-a
   • avatar
    losiaczek1
    0
    Poczekam aż 65 cali zejdzie poniżej 10000.
    • avatar
     Piotrek879
     0
     Droższy od OLED TV
     • avatar
      kaviter
      0
      Pomimo mylącej nazwy jest to zwykłe LCD. Poprzedni model to była straszna porażka, ze względu na to jak działa w nim podświetlenie np. ciemnej sceny z napisami nie da się na tym oglądać bo nic nie widać.
      • avatar
       wojciechoslaw
       0
       lcd droższy od oleda, to tylko potwierdza, że samsung ma klientów za idiotów
       • avatar
        Gatts-25
        0
        Ja czekam na lepsze połączenie bo HDMI 2.1 czy pewnie nawet nadchodzące DP 1.5 to będzie znaczne ograniczenie.
        Już teraz powinni wprowadzać standard , który obsłuży 128Gbps.Najlepiej obecnie rozegrał to Samsung z wymienną skrzynką pod telewizor więc czekam na podobne rozwiązania i późniejsze wsparcie w nowej skrzynce.