Telewizory

Ułatwienia dla niedosłyszących w telewizorach Samsung

przeczytasz w 1 min.

Samsung wyciąga pomocną dłoń do osób niesłyszących i niedosłyszących. W telewizorach na 2021 rok pojawią się trzy nowe funkcje, które pomogą im w oglądaniu TV.

Telewizory Samsung na rok 2021 mają oferować najlepszą jakość obrazu i dźwięku ze wszystkich dotychczasowych modeli w ofercie tego producenta. Postarał się on o przygotowanie rozwiązań, dzięki którym kolory będą wiernie oddane, kontrast – bardzo wysoki, a dźwięk z kolei jak najbardziej realistyczny. W pogoni za tym nie zapomniał jednak o dostępności i zadbał o trzy nowe funkcje, które docenią osoby niesłyszące i niedosłyszące. 

Telewizory Samsung dla niedosłyszących 

To właśnie dla osób borykających się z problemami ze słuchem powstała funkcja Sign Language Zoom. Umożliwia ona powiększenie o 200% okienka z osobą tłumaczącą wypowiadane kwestie na język migowy. Telewizor samodzielnie rozpozna taki fragment obrazu i automatycznie go powiększy, a w razie gdyby potrzebna była drobna korekta, to można jej dokonać za pomocą pilota. 

Samsung TV słuch migowy

Tłumaczenie na migi jest niestety rzadkością, ale (opcjonalne) napisy są już dostarczane w TV naprawdę często. Jest z nimi jednak pewien problem – zdarza się, że przysłaniają inne słowa wyświetlane na ekranie. Dlatego w tegorocznych telewizorach Samsung będzie można przesunąć napisy w miejsce, w którym nie będą przeszkadzać. Dodatkowo pojawi się możliwość doboru koloru tła i tekstu – tak dla poprawy ich widoczności. 

Samsung TV słuch napisy

Kolejna z nowości jest kierowana konkretnie do osób niedosłyszących, ale docenią ją przede wszystkim pozostali domownicy. O co chodzi? Ano o to, że osoby z nie najlepszym słuchem muszą często słuchać TV bardzo głośno, co może nie być zbyt komfortowe dla innych osób w pokoju. Alternatywą są słuchawki, ale wtedy inni widzowie nie słyszą nic. A właściwie tak było, bo od tego roku możliwe będzie równoczesne odtwarzanie dźwięku z głośników i w słuchawkach, z ustawionymi różnymi poziomami głośności. 

Źródło: Samsung, informacja własna

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kalkulatorek
  1
  Ja mam dobry słuch - niedawno badany. I niestety dźwięk z TV Samsunga ( i nie tylko) nie jest możliwy do zrozumienia/ Trzeba podgłosić, albo posiłkować się kolumnami i amplitunerem KD. Najpierw kastrują tv z głośników, a potem jakieś namiastki protezy..... Nie czujecie się........ (autocenzura) ????
  • avatar
   kitamo
   -2
   Az zastanawim sie kiedy wprowadza automat języka migowego - nie jest to w dzisiejszych czasach trudne by w locie tłumaczyc cos na jezyk migowy.
   Niestety napisy nie sa wystarczające w wiekszosci przypadkow.
   • avatar
    pawluto
    -2
    Bzdety by wyciągnąć kasę - Dla niesłyszącego najlepsze są napisy...
    • avatar
     Adrianwo
     0
     UŁATWIENIA, panie Kuliku