Dyski

Seagate zainwestuje 60 milionów funtów

przeczytasz w 1 min.

Popularny producent dysków twardych poinformował, że w najbliższym czasie zamierza zainwestować pokaźne sumy pieniędzy w rozwój nowych technologii.

Seagate zamierza wydać 60 milionów funtów, tj. blisko 276 mln złotych, na rozwój jednej ze swoich europejskich fabryk. Spora część tych pieniędzy zostanie przeznaczona na rozwój ośrodka badawczego w Irlandii, który ma ściśle współpracować z lokalnymi uczelniami wyższymi - m.in. z Queen’s University w Belfaście.

Miejmy nadzieję, że pokaźne inwestycje Seagate'a pozytywnie odbiją się na rozwoju nowych technologii magazynowania danych. Czyżby firma chciała nas czymś zaskoczyć? 

Źródło: Seagate

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Eh... Podziękowałem już tej firmie na długi długi czas. Wiele zdrowia kosztowała mnie seria dysków 11. Totalne padaki nawet po wgraniu nowego firmwaru.
  Dane są zbyt cennym skarbem żeby ryzykować kolejny raz.
  • avatar
   Kerim08
   0
   Przez ostatnie 10 lat używałem w sumie 3 dyski SEAGATE i nie miałem z nimi problemów, choć raz się skusiłem na SAMSUNGA:) No fakt, seria 11 była nieudana, ale w dzisiejszych czasach takie usterki będą pojawiać się częściej. Szybki postęp technologicznych, szybkie działania na szybko zmieniący się rynek (konkurencja nie śpi) sprawiają, że czasem się czegoś nie przewidzi, nie dopilnije. Ale poprawili usterki, wypuścili szybko nową serie, czyli nie można na nich tak psioczyć:)