Telefony

Sharp stworzy ekran dla iPhone'a 6

przeczytasz w 2 min.

Apple wybrało firmę, która stworzy wyświetlacz następnej generacji, lżejszy i cieńszy od obecnie stosowanych konstrukcji. Konstrukcja Sharpa prawdopodobnie zostanie zastosowana w spodziewanej na 2012 rok szóstej edycji iPhone'a.

Warto przeczytać:
ThinkPad X220 - 12,5-calowy laptop i tablet
 Pegatron Lucid - tablet z Windows 7

Nowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny jest określany jako "niskotemperaturowy poli-silicon". Oprócz mniejszych wymiarów ma on pobierać mniej energii i sprawić, że nowy telefon Apple będzie nie tylko cieńszy, ale też bardziej energooszczędny niż obecnie dostępne konstrukcje. Innowacyjny ekran będzie tak cienki, że sensory dotykowe będą mogły zostać zamontowane bezpośrednio na szklanej płytce.

Jednak to nie koniec, wyprodukowany przez japońską firmę wyświetlacz ma charakteryzować się dużą elastycznością, a co za tym idzie, także wytrzymałością. Nie powinniśmy za to spodziewać się dużo wyższej rozdzielczości niż w obecnych ekranach Apple. "Retina" ma rozdzielczość 326ppi i jest to granica percepcji oka na tak małej przestrzeni.

Jak widać, ekran szóstego iPhone'a wydaje się nie mieć wad. Na pewno jednak posiada jakieś ciemne strony, o których dowiemy się zapewne dopiero w dniu premiery szóstego telefonu Apple, a więc za ponad rok.

Źródło: Appleinsider

Polecamy artykuły: 
 
AMD Radeon HD 6450, HD 6570, HD 6670 - tanie, ciche i oszczędneSamsung RF511 - wydajny, stylowy i z technologią OptimusApple iPad 2 Wi-Fi 16 GB - zdecydowanie lepszy niż poprzednik

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Sharp - dobry wybór
  Firma co prawda nie tak popularna na polskim rynku, ale ma potencjał.
  • avatar
   cyferluu
   0
   pod Toruniem robią Aquosy :)

   teraz żarcik!!!

   może będą robili i wyświetlacze do iphona X)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    OT: Planuje zakup TV Sharp Quatron, dobry wybór? Czy lepiej jakiś Samsung?