Telewizory

Sony może pokazać w przyszłym roku telewizor OLED [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Krążą pogłoski, że firma Sony zaprezentuje w styczniu swój telewizor OLED z panelem od LG Display. To całkiem prawdopodobne.

AKTUALIZACJA [07.12.2016]: Redaktorzy Forbesa mają kolejne wieści na temat telewizorów firmy Sony z panelami OLED, które miałyby ujrzeć światło dzienne podczas przyszłorocznej edycji targów CES. Informacje te są naprawdę interesujące.

Nowe doniesienia pochodzą od amerykańskiego OLED Association. Stowarzyszenie twierdzi, że już w drugiej połowie 2017 roku w sprzedaży pojawią się dwa modele OLED-owych telewizorów Sony – wariantu 55- i 65-calowego. Do sklepów trafić ma 80 tysięcy egzemplarzy tego pierwszego i 120 tysięcy sztuk większego telewizora. 

OLED Association informuje też o sugerowanych cenach detalicznych tych telewizorów, które wyglądają bardzo interesująco. Miałyby one wynosić 1999 dolarów za model 55-calowy i 2999 dolarów za odbiornik z ekranem o przekątnej 65 cali. Stowarzyszenie nie jest jednak przekonane co do tego, czy prezentacja faktycznie odbędzie się podczas targów CES 2017, a nie kilka miesięcy później.

Atrakcyjne ceny pozwalają żywić również nadzieję na kolejną obniżkę cen telewizorów OLED firmy LG. Pokazują one także, że firma Sony będzie najpewniej celowała w rynek masowy, przeciwnie do Panasonica, który stawia raczej na rozwiązania klasy premium.

NEWS [05.12.2016]: Czyżbyśmy się mieli w przyszłym roku doczekać telewizora firmy Sony z panelem OLED? Takie plotki pojawiły się przez weekend w sieci.

Informację, że Sony może podczas styczniowej imprezy CES 2017 zaprezentować swój telewizor OLED przekazał internetowy serwis magazynu Forbes. Źródłem tych doniesień jest ponoć jedna z brytyjskich agencji PR. Podobne plotki przekazywała w ubiegłym miesiącu koreańska strona ETNews, więc faktycznie coś może być na rzeczy.

Według tych (podkreślmy: nieoficjalnych) informacji firma Sony miałaby wykorzystać w swoim telewizorze panel OLED od LG Display. Japończycy obecnie stosują wyświetlacze OLED, ale wyłącznie w monitorach do zastosowań profesjonalnych. Kilka lat temu współpracowali wprawdzie z firmą Panasonic, czego efektem miały być konsumenckie OLED-y, ale w 2013 roku projekt został zamknięty.

Chęć Sony do stworzenia telewizora OLED nie byłaby więc niczym niespodziewanym. Tym bardziej że poważne kroki na tym polu stawia już wspominany Panasonic. Zaprezentował on już przecież swój pierwszy telewizor OLED 4K – 65-calowy, zakrzywiony TX-65CZ950 – a w tym roku przedstawił prototyp „nowej generacji technologii OLED”

Firma LG Display jest już dostawcą paneli OLED między innymi dla Panasonic i Philips. Mówi się też, że będzie chciała oferować je większej liczbie producentów, co tylko zwiększa prawdopodobieństwo autentyczności opisywanych doniesień. Odpowiedź rzecznika Sony na pytanie redaktora Forbes o potwierdzenie lub zaprzecenie to z kolei typowe: „nie komentujemy plotek i spekulacji”. Cóż, wszystko okaże się już w przyszłym miesiącu.

Źródło: Forbes, OLED-info

Komentarze

36
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Naleśnik z serem
  1
  Warto dodać, ze Sony ma w ofercie juz monitor 4K 55 cali OLED HDR (PVM-X550) i ma panel OLED od Sony wytwarzany w Japonii. Niestety cena około 100 tysięcy pln. Ale to sprzęt do zastosowań profesjonalnych - można np wyświetlić 4 obrazy naraz i każdy w innej przestrzeni barw (4 obrazy i każdy fullHD oczywiście).
  Wygram w totka biere dwa.
  • avatar
   Snake73
   0
   Powinni w OLED'ach zastosować ten sam system do likwidowania wypaleń co był kiedyś w plazmach. A może w się nie da go tam zastosować?
   • avatar
    Konto usunięte
    -13
    Gimby wynosza pid niebiosa czern tych oledowcow, a prawda jest taka, ze matrycom IPS nawet do piet nie dorasta jesli chodzi o rozpietosc tonalna kolorow.
    • avatar
     ygdersil
     0
     OLED 55 cali fullHD od Lg jest już za 5 tysięcy .Kogo stać niech bierze i sie nawet nie zastanawia :)