Smartfony

Sony ujawniło, na których smartfonach udostępni system Android 10

przeczytasz w 1 min.

Sony nie zalicza się obecnie do wiodących producentów na rynku mobilnym. Dość systematycznie delikatnie rozbudowuje jednak swoją ofertę o nowe smartfony. Które z nich otrzymają najnowszą wersję systemu Android?

Nie trzeba już pochylać się nad spekulacjami. Japoński producent zastąpił je bowiem oficjalnym komunikatem, z którego dowiedzieliśmy się, iż Android 10 zostanie udostępniony na ośmiu smartfonach Sony Xperia. Nikt nie powinien być zaskoczony, iż mowa tutaj o modelach z najwyższego segmentu (przynajmniej w momencie premiery), wyjątek stanowią jedynie Xperia 10 i Xperia 10 Plus.

Android 10 na smartfonach Sony - lista modeli objętych aktualizacją

Kiedy Sony udostępni aktualizację Android 10?

Niestety, jednocześnie nie możemy mówić o dokładnym harmonogramie aktualizacji. Sony zdradziło jedynie tyle, iż w pierwszej kolejności (w grudniu) Android 10 wyląduje na modelach Xperia 5 oraz Xperia 1. Właściciele pozostałych wyżej wymienionych konstrukcji poczekają do „początku 2020 roku”.

Dokładniejsze informacje będą zapewne podawane wraz z rozpoczęciem procesu wdrażania aktualizacji na poszczególnych smartfonach. Jak zawsze będzie to proces stopniowy, zależny od kraju i operatorów (jeśli nie kupiło się smartfona w wolnej sprzedaży).

Źródło: sonymobile

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bodziokrak
  2
  Dlaczego jak wcisnę w odnośnik na stronie głównej to czasem jest reakcja, czasem nie, czasem kilkukrotne wciśnięcie cokolwiek daje, na żadnej innej stronie coś takiego nie ma miejsca.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Mam jednak jeszcze cichą nadzieję, że XZ1 dostanie update, bo podobno jakieś tam pliki z andkiem 10 krążą po internecie od Sony. Ta Xperia to wg mnie jeden z niewielu normalnych telefonów z androidem.
   • avatar
    Barubar24
    1
    W 2017 roku wahałem się między zakupem, Sony X Compact a iPhonem SE (nigdy wcześniej nie miałem nic na andku ani na iOS). Wybrałem iPhona (tylko nieco droższy niż Sony). Dziś iPhone SE dostaje aktualizacje a o X Compact już nikt nie pamięta.