Telewizory

Tańsze telewizory Sony na rok 2018 - serie XF75 i WF66

przeczytasz w 1 min.

Firma Sony ujawniła pierwsze informacje na temat tańszych telewizorów na rok 2018. Zapowiedziała, że do sklepów trafią serie XF75 i WF66. Te pierwsze zaoferują obraz o rozdzielczości 4K, a drugie – Full HD. W obu przypadkach można liczyć na obsługę HDR.

Firma Sony już w ubiegłym miesiącu ujawniła pierwsze szczegóły na temat swoich telewizorów na rok 2018, czemu poświęciliśmy cały artykuł. Japoński producent mówił jednak głównie o tych najbardziej zaawansowanych modelach, a teraz postanowił uchylić rąbka tajemnicy na temat urządzeń w bardziej przystępnych cenach.

Sony XF75 będzie serią, którą zainteresować może się Kowalski gotowy na kompromisy, ale do pewnej granicy. Urządzenia nie będą tak dobrze wyposażone jak choćby modele spod znaku XF90, ale mimo to zaoferują rozdzielczość 4K, obsłużą formaty HDR10 i HLG, a do tego „dzięki technologii 4K X-Reality PRO wyostrzą i zoptymalizują obraz w czasie rzeczywistym, z łatwością interpolując go do jakości zbliżonej do 4K oraz nadając mu większą klarowność i szczegółowość”, jak zapowiada producent. Telewizory z tej serii pozwolą również cieszyć się funkcjonalnością systemu Android TV.

Sony XF75
Sony XF75

W tym roku na rynku pojawią się także telewizory oznaczone jako WF66. Będą to modele wyświetlające obraz o rozdzielczości Full HD, ale również obsługujące HDR. Według producenta odbiorniki powinny zainteresować miłośników filmów i seriali, jak również właścicieli konsol PlayStation 4 i PS4 Pro. Sony chwali się też, że wszelkie przewody mogą zostać ukryte dzięki odpowiednio zaprojektowanej podstawie. Telewizory nie będą miały Androida, ale pozwolą połączyć się z Internetem i skorzystać z Netfliksa czy YouTube’a.

Sony WF66
Sony WF66

Ceny i dostępne wersje (przekątne) muszą jeszcze zostać potwierdzone.

Źródło: Sony

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Avantu
    0
    Posiadam TV serii WE660 i on wcale taki smart nie jest. Jedyne co tam działa to YT i Netflix właśnie(ciekawe jak długo). Aplikacje w "sklepie" są oparte o platformę VEWD, czyli aplikacje napisane w html5 i wybór jest żaden. Aby przesyłać obraz z telefonu bezprzewodowo trzeba podłączyć się do sieci wifi wysyłanej przez telewizor - co mija się z celem.. wysyłać obrazu z aplikacji twitch.tv(przykładowo) też się nie da.