• benchmark.pl
 • Gry
 • Tyle było narzekania, a sprzedaż Sniper: Ghost Warrior 3 nie zawodzi
Gry

Tyle było narzekania, a sprzedaż Sniper: Ghost Warrior 3 nie zawodzi

przeczytasz w 1 min.

CI Games liczy na dobre wyniki finansowe za III kwartał. W głównej mierze dzięki sprzedaży Sniper: Ghost Warrior 3.

Swojego czasu na Sniper: Ghost Warrior 3 spłynęła spora fala krytyki. Sprzedaż wyglądała słabo i to do tego stopnia, że CI Games zdecydowało się zrezygnować z tworzenia gier AAA. Najnowsze informacje mogą w związku z tym nieco zaskakiwać.

CI Games poinformowało, ze wedle ostatnich wyliczeń III kwartał tego roku uda się zamknąć z dobrym wynikiem. Przychody sięgnąć mogą 17,7 mln złotych, a zysk około 3,6 mln złotych.

Co najbardziej interesujące, jest to zasługą przede wszystkim Sniper: Ghost Warrior 3. Gracze systematycznie przekonywali się do tego tytułu i w efekcie zapadła decyzja o przygotowaniu i wysłaniu do sklepów kolejnej partii egzemplarzy.

„Sprzedaż Sniper Ghost Warrior 3 jest nieco lepsza od naszych popremierowych założeń. Rozpoczęliśmy dodruk płyt z grą na konsolę, ponieważ ich zapasy są praktycznie zerowe, z wyjątkiem niewielkiego stoku na XBOX ONE w USA. Dodatkowa produkcja nośników związana jest z zamówieniami z kilku kluczowych rynków, w tym w dużym stopniu z USA. Utrzymująca się sprzedaż trzeciej części Snipera w kolejnych okresach i kolejnych poziomach cenowych zapewnia nam stabilizację finansową i możliwość pracy nad kolejnymi projektami. Obecnie większość zespołu pracuje nad grą z kategorii tactical shooter.” - Maciej Nowotny

Raport zawierający ostateczne dane opublikowany zostanie w przyszłym miesiącu.

Źródło: CI Games

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zwis88
  7
  Gra dobra to i sprzedaż dobra, czuć że świat SGW3 jest nierówny, widać w wielu aspektach budżetowość albo pośpiech ale jako całokształt nie zawodzi absolutnie
  • avatar
   Pioyer
   4
   malo jest gier o snajperach, jedyny konkurent to Sniper Elite, z tym ze SE rozgrywa sie w innych czasach, wiec tak czy siak ludzie beda kupowac polskiego snajpera
   • avatar
    adamgr
    4
    Tak teraz patrze na ten screen i przecież to nasze Tatry na pierwszym planie a płonie Morskie Oko :)
    • avatar
     bodziokrak
     1
     Jest sukces, jest impreza, po sukcesie czekamy na snipera 4, ktoś dojdzie do wniosku że wystarczy tworzyć przeciętne gry żeby wyjść na swoje. Możliwym jest też że wielu kupiło po to żeby zobaczyć jak można było tak zj.. Taki pomysł.
     • avatar
      GodOfWAR
      1
      Lepiej zeby zamiast snajpera zrobili z tego fajnego FPSa albo TPP. Silnik juz maja, szkoda by go bylo marnowac. Napisac ciekawy scenariusz, ludzi do roboty i heyah.

      A na ghost warrior 3 skusze sie tylko pod warunkiem jesli wydadza poprawki dla xboxa one x :)
      Tekstury, oswietlenie, cienie, 4k :D
      • avatar
       marcinbar
       0
       "Przygody sięgnąć mogą 17,7 mln złotych" - Jak już to przychody.

       PS. Jest jakaś opcja zgłaszania błędu czy trzeba pisać komentarz?