Smartfony

Stało się, Samsung wstrzymuje produkcję Galaxy Note 7 [AKT. 2]

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
42 komentarze Dyskutuj z nami

Samsung w coraz większych tarapatach. Problemy z Galaxy Note 7 zdają się nie mieć końca.

Ostatnie tygodnie to niezwykle systematyczne doniesienia dotyczące problemów Galaxy Note 7. Kiedy już wydawało się, że producentowi udało się je rozwiązać i smartfon zaczął wracać do sprzedaży, pojawiać zaczęły informacje o kolejnych awariach. Trzeba było podjąć bardziej radykalny krok.

Najpierw najwięksi amerykańscy operatorzy ponownie wycofali Galaxy Note 7 ze swoich ofert. Nie trzeba było długo czekać na kolejne rewelacje. Koreańskie agencje donoszą, iż Samsung wstrzymuje produkcję Galaxy Note 7.

Te same źródła twierdzą, iż jest to decyzja tymczasowa. Producent będzie chciał dokładnie przeanalizować proces produkcji, wyeliminować tym razem wszystkie już nieścisłości i ponownie ruszyć z produkcją urządzenia.

Chociaż Samsung został poproszony o komentarz, oficjalnego komunikatu odnoszącego się wprost do omawianej kwestii do tej pory nie wydał.

AKTUALIZACJA, 11.10.2016

Wywoływany przez nas oficjalny komunikat producenta właśnie się pojawił. Poniżej zamieszczamy pełną treść oświadczenia.

„Współpracujemy z odpowiednimi organami nadzoru w celu wyjaśnienia przyczyn zgłoszonych ostatnio incydentów dotyczących Note7. Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas najważniejsze. Z tego powodu Samsung zwraca się do wszystkich operatorów i sprzedawców na całym świecie o wstrzymanie sprzedaży i wymiany Note7 do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego.

Dokładamy wszelkich starań, aby wraz z właściwymi organami nadzoru wyjaśnić tę sytuację. Użytkownicy oryginalnych oraz wymienionych Note7 powinni wyłączyć telefony i zaprzestać ich używania, a także skorzystać z dostępnych środków zaradczych.

Informacja dla klientów z Polski: w najbliższym czasie podamy bardziej szczegółowe informacje dotyczące Note7, które znajdują się w posiadaniu lub zostały zamówione przez polskich klientów.”

AKTUALIZACJA 2, 11.10.2016

Do oświadczenia doszła jeszcze jedna, bardzo ważna informacja.

„Dbając o bezpieczeństwo klientów wstrzymaliśmy sprzedaż oraz program wymiany Note7. W konsekwencji podjęliśmy decyzję o zakończeniu produkcji tego urządzania.”

Źródło: Yonhap News Agency, phonearena, Samsung

Komentarze

42
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SzymonD
  21
  Ucierpi wizerunek tego modelu jak i całej marki Samsung. Dali ciała na maksa z tym Note'm 7. Polecą głowy.. Szkoda telefon gdyby nie wybuchał byłby dobry ;) jak pozostałe S7 i S7 Edge....
 • avatar
  Konto usunięte
  21
  Kiedyś jak przyleci najmądrzejszy Reptilianin archeolog na naszą wymarłą już planetę, wydłubie z gleby tego Samsunga i będzie chciał go sklasyfikować: urządzenie do komunikacji czy broń zaczepna. Mimo milionów zbadanych planet i cudów ta decyzja spowoduje gigantyczną, chaotyczną reakcję konsternacji molekularnej jego zaawansowanego umysłu - nastąpi wielki wybuch i powstanie nowy wszechświat. Tak już się dzieje od miliardów lat....
 • avatar
  kombajn
  13
  Za to obecni posiadacze sprawnych Nota 7 w ramach rekompensaty mogą go sprzedać za gruby hajs umieszczając w opisie "EDYCJA LIMITOWANA - nie wybuchł" ;)
 • avatar
  maciuch2
  11
  Trzeba było zrobić nota 6:)
 • avatar
  Dragonik
  8
  Spoko zaraz samsung powie że już robią bombowego galaxy note 8
 • avatar
  Nalovp
  6
  Już jest wysyp na FB i stronach typu alleg..wno.
  Ciekawe co myślą sprzedający,że znajdą jelenia na telefon którym można spalić dom?
 • avatar
  Fourth Illusion
  5
  Galaxy Note 7 Allahu Akbar Limited Edition, plan mieli dobry trzeba bylo wyslac darmowe telefony do ISIS
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Moim zdaniem jak będą mieli wrócić do sprzedaży tego modelu to tylko i wyłącznie pod inną nazwą. Inaczej nie ma opcji, żeby ludzie zaufali. Ale jak dadzą inny numerek to może już będzie ok.
 • avatar
  Dudzio993
  2
  Jeśli naprawią tego Note7 to może sam się pokuszę o własny egzemplarz :) Ale tylko gdy będzie pewne, że jest on wolny od wad.
 • avatar
  Vassago
  2
  Całe szczęście, że nie kupiłem a chciałem wymienić mojego starego Note 3 na 7-kę. A czekałem tylko na małą obniżkę cen i bym go wziął. Ufff...
 • avatar
  Fiona
  2
  Oj gamonie jesteście i już...

  Samsung na zlecenie CIA opracował telefon który definitywnie rozwiąże problem terroryzmu na planecie....

  Tylko jakiś januszek hamburger coś uwalił i telefony zamiast do isis trafiły na rynek....

  Była, kolejny raz jakiś mało rozgarnięty hamburger uwalił świetny plan...
 • avatar
  matiblue85
  1
  samsung robi dobre ale telewizory
 • avatar
  HomeAudio
  1
  Liczę że w kolejnym Nocie jednak powrócą wymienne baterie - wówczas jest szansa że w końcu wymienię mojego Note 4... na Note 8? :)
 • avatar
  Himoto
  1
  No i git, lepiej zrezygnować całkowicie z tego modelu niż się pchać w kombinacje z naprawą i ewentualnym powrotem na rynek, mniej straconej kasy mniej problemów, widać w samsungu nadal siedzą ludzie którzy wiedzą co robią:) A reaktywację lub części z nie zużytych Note posłużą jako budowa jakiegoś budżetowca w niskiej cenie co się sprzeda w małej ilości byle tylko na tym zarobić, by straty po Note7 zminimalizować.
 • avatar
  matiblue85
  0
  nazłożyc na nich kare miliard albo wiecej stac ich
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Terroryści odkupią cały nakład i będą zamiast bomb je podkładać.
 • avatar
  Dragonik
  -1
  Teraz nawet jak będzie wolny od wad to powinni sprzedawać w cenie nie większej niż 1000zł
 • avatar
  neo2006a
  -2
  http://i.imgur.com/ROhJMk6.gif
 • avatar
  Konto usunięte
  -3
  Terroryści odkupią cały nakład i będą zamiast bomb je podkładać.
 • avatar
  Rav-X
  -6
  Hahahahahahahahahahaha! haaaahaahahahahahahaaa! ha! ha! ha! ha! ha! ha! ha! ha! ha ha ha ha...
  ... zabrakło mi tchu :D
 • avatar
  Eryk333
  0
  Czasami bywa tak że to co doskonałe jest nie doskonałe marketing robi swoje a życie pokazuje swoje ale cóż sam mam S5 Neo i odpukać wszystko gra zobaczymy co dalej z Samsungiem i jego produktami oby S8 nie okazał się bleee bo wtedy nie będzie już do śmiechu.
 • avatar
  Łukasz 3000
  0
  Kończ waść wstydu oszczędź!