Sprzęt do gier

Steam VR performance test - sprawdź, czy twój komputer jest gotowy na obsługę VR

przeczytasz w 1 min.

Valve udostępniło narzędzie, które pozwala szybko przetestować PC pod kątem współpracy z VR.

Steam VR performance test

Chcemy tego lub nie, rzeczywistość wirtualna rozwija się coraz dynamiczniej i wkrótce na dobre wkroczy do naszego życia, zwłaszcza aspektów związanych z rozrywką. Oczywiście pod warunkiem, że spełnimy jej wymagania.

Jednym z producentów najmocniej zaangażowanych w rzeczywistość wirtualną jest bez wątpienia Valve. Ostatnio udostępnił on na platformie Steam pozycje pod nazwą Steam VR performance test, czyli nic innego jak benchmark pozwalający sprawdzić, czy nasz komputer gotowy jest na obsługę VR.

Jego instalacja i przeprowadzenie pomiaru to zdecydowanie lepsza droga do uzyskania odpowiedzi na powyższe pytanie niż sprawdzanie suchych danych (wymagań). Tym bardziej, że wszystko przebiega szybko i bardzo sprawnie.

Zamiast prezentować wam kilka udostępnionych przez producenta screenów zdecydowaliśmy się pokazać, jak Steam VR performance test wypada w akcji. Na poniższym materiale wideo zobaczyć możecie zatem przebieg testu, towarzyszące mu animacje, a także sam interfejs i oczywiście nasz wynik. Przy tym ostatnim zauważycie, na jakim sprzęcie wykonaliśmy pomiar, dla niecierpliwych jednak możemy dodać, że komputer wyposażony był w procesor Intel Core i7 5960X (@ 4 GHz) oraz grafikę Sapphire Radeon Tri-X R9 390X OC.


Źródło: wideo - Marcin Jaskólski, steam

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  walker15130
  5
  Słabo coś. http://forum.benchmark.pl/topic/206836-valve-vr-benchmark-wyniki/
  • avatar
   brigthmight
   5
   Wszystko ok, jesli ktos jeszcze znalazl chociaz jeden tytul ktory go interesuje i umozliwia rozgrywke w VR, z mojego punktu widzenia to nawet w zapowiedziach na 2016 takich tytulow nie widze.
   • avatar
    Adios6293
    2
    Ja mam lepszy wynik z FX8350 @ 4.8Ghz I 390X :P
    • avatar
     kitamo
     0
     http://imgur.com/JqSfZqO

     390x jakos sobie tu nie radzi chyba
     • avatar
      kristof080
      0
      Jedynie symulator DCS, albo jeszcze WarThunder. Ale dla dwoch gier nie ma sensu kupowac. Triple screen tez daje rade, i do tego masz kontrole nad otoczeniem.
      • avatar
       scooter
       0
       Czy ktoś już może widział na żywo te okularki vr ?? Testowałęm samsungowe vr z s6 i powiem tak,jęśli te zabawki od htc i oculusa mają tak samo tragiczne wyświetlacze to ja zdecydowanie poczekam.... W tych okularkach widać piksele !!!!