Gry

Super Meat Boy nie dla Wii?

przeczytasz w 1 min.

Ciesząca się ogromną popularnością platformówka w stylu retro nie doczeka się wersji na WiiWare - podaje przez Twittera producent gry, Team Meat.

Przyczyną rezygnacji ze stworzenia "pobieranej" edycji zwariowanej zręcznościówki Super Meat Boy, w której tytułowym bohaterem jest chodząca kupa mięska, jest niemożność zmieszczenia się w "nintendowskim" 40 MB limicie danych. Gdyby zdecydowano się na taki krok, wiązałoby się to z ograniczeniami w zawartości produktu, a jak stwierdził jeden z autorów gry Edmund McMillen na łamach portalu Joystiq - SMB w takim wydaniu byłby daleki od ideału, delikatnie to ujmując. A na to nie mogą sobie pozwolić.


 

Sami twórcy nad tym szczerze ubolewają, ale jednocześnie dają nadzieję, że jeszcze nic straconego, bowiem rozważana jest wersja pudełkowa. Iskierka nadziei dla posiadaczy konsol Nintendo Wii jeszcze nie zgasła całkowicie. 

Przypominamy, że Super Meay Boy do tej pory ukazał się na XBLA, a w listopadzie przeniesiono przygody "mięska" na PC (m.in. do kupienia przez Steam), które w nowym roku zostaną wzbogacone o dodatkowe, jeszcze bardziej zakręcone poziomy oraz przede wszystkim o rozbudowany edytor.

 

Na tym nie kończy się ekspansja SMB - w ciągu kilku miesięcy doczekamy się także edycji na Macintosha. Najmniej szans na wydanie tej docenianej zarówno przez branżę, jak i graczy (średnia ocen powyżej 90%) produkcji mają właściciele Sony PlayStation 3. Brak takich planów ma związek z zawartą przez producenta umową.

Źródło: IGN.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    kuniomaster1993
    0
    Gram w to jest zajebiste :P