• benchmark.pl
 • Gry
 • Gra Diablo 4 będzie miała otwarty świat, ale bez przesady z tą otwartością
Gry

Gra Diablo 4 będzie miała otwarty świat, ale bez przesady z tą otwartością

przeczytasz w 2 min.

Diablo 4 staje się coraz mniej tajemnicze. Choć do premiery wciąż pozostało dużo czasu, Blizzard stopniowo ujawnia coraz więcej informacji na temat swojego tytułu.

Diablo 4 przedstawi nieliniową, mroczną opowieść o powrocie Lilit do Sanktuarium. Pod względem rozgrywki nie doczekamy się rewolucji, ale Blizzard zapowiada bardziej rozbudowany system personalizacji, zmienne warunki pogodowe i kilka mniejszych nowinek – ostatnio trochę o nich opowiedział… 

Diablo 4, czyli otwarty świat, ale bez przesady

Diablo IV będzie zawierać wiele zmian w stosunku do „trójki”. Najważniejszą z nich będzie otwarty świat, w którym równocześnie przebywać będą gracze z różnych części świata. W trakcie wykonywania misji fabularnych nie będziemy ich widzieć, ale w każdym momencie będziemy mogli przełączyć się na tryb PvP, by walczyć, wspólnie eksplorować czy też tworzyć przedmioty. 

Diablo 4 screen 1

Twórcy przyznają jednak, że nie chcą przesadzić, aby Diablo 4 nie upodobniło się zbytnio do MMO. Dlatego innych graczy nie będziemy spotykać zbyt często, a ci nie będą występować w szczególnie licznych grupach. W tym miejscu warto podkreślić, że w Podziemiach zawsze będziemy sami, a jedynie miasta będą miejscami spotkań.

Nic nie zakłóci nam gry w Diablo IV

Zmiany zauważymy też między innymi podczas prowadzenia dialogów – zamiast portretów informujących nas o tym, z kim rozmawiamy, kamera (pozostając w rzucie izometrycznym) zostanie po prostu nakierowana na twarz tego lub innego bohatera. Chodzi o to, by nic nie wybijało nas z rozgrywki. W tym samym celu powstają przerywniki filmowe w czasie rzeczywistym – objawia się to nie tylko tym, że kamera podejmuje naturalny ruch, ale też nasza postać wygląda odpowiednio. 

Diablo 4 screen 2

Nadal nie wiemy, kiedy będzie miała miejsce premiera Diablo 4. Na pewno jednak nie mamy co liczyć na to, że odbędzie się w najbliższej przyszłości. To, co wiemy, to że gra zmierza na pecety i konsole.

Źródło: Monday, Blizzard, informacja własna

Czytaj dalej o grach: 

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ocw1987
  7
  A ja nadal pomykam w Diablo III :)
  • avatar
   cochinek
   3
   Zainteresowanym proponuje przeczytać artykuł samodzielnie. Bo albo ja albo autor powyższego nie najlepiej zrozumiał myśli twórców. https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/23463858/diablo-iv-quarterly-update-june-2020
   • avatar
    BariGT
    1
    NIe wiem czy w tej serii otwarty swiat to cos najistotniejszego. Dużo ważniejszy jest rozwój postaci i ich różnorodność co totalnie spieprzyli w D3 - gra sama rozdziela punkty atrybutów XD XD
    • avatar
     patol1984
     1
     PVP? Już to zapowiadali w D3 i nigdy nie dotarło. Otwarty świat? Uwierzę jak zobaczę po premierze.
     • avatar
      tomtag
      0
      moim zdaniem troszkę przesadzili z wielkością przeciwników :(
      • avatar
       tasioros
       0
       "objawia się to nie tylko tym, że kamera podejmuje naturalny ruch, ale też nasza postać wygląda odpowiednio."
       Nie chcę się czepiać... ale że kurde co?
       • avatar
        Marucins
        0
        A gdzie ten gniot IMMORTAL?
        Co ?
        Czyżby poszedł taki hejt na baranów że na kolanie zaczęli przekształcać w nową grę...