Gadżety

Technologia w służbie rynku beauty - L’Oréal Brow Magic

przeczytasz w 1 min.

Co prawda targi CES 2023 mamy już za sobą, ale wielu wystawców przeszło pod naszym redakcyjnym „radarem”. Jednym z ciekawszych produktów jakie się tam pojawiły, była technologia nadruku od firmy… L’Oréal.

L’Oréal Brow Magic, bo o ten produkt chodzi, to bardzo nietypowa drukarka. Jej szczególną cechą jest to, że służy do nadruku brwi. Opracowane przez L’Oreal we współpracy z firmą technologiczną Prinker urządzenie, pozwala na nadrukowanie na łuku brwiowym wzoru, który ma imitować tatuaż wykonany metodą piórkową. To niewielkie urządzenie posiadające 2400 dysz, zapewnia wydruk w rozdzielczości 1200DPI, a sama procedura zajmuje tylko kilka sekund.

Brow Magic

Oczywiście najważniejszą kwestią jest to, iż „W jaki sposób sprzęt dobiera brwi do kształtu naszej twarzy?”. Francuski gigant z Clichy opracował technologię rozszerzonej rzeczywistości o nazwie Modiface. Ten „czytnik brwi”, ma za zadanie zeskanować twarz osoby i przedstawić propozycje dotyczące mikrocieniowania, mikrobladingu czy efektów wypełniania. Następnie w aplikacji dobieramy pożądany kształt, grubość czy sposób zaczesania brwi, by finalnie nanieść efekt ze specjalnym podkładem na naszą twarz.

Na ten moment L’Oréal Brow Magic potrzebuje do pracy odpowiedni skaner twarzy, który znajdziemy z urządzeniach AppleiOS i funkcją FaceID. Zakładam, że każda kamera z podczerwienią i czujnikami głębi będzie w przyszłości mogła współpracować z Modiface.

A Wy co myślicie o tego typu produktach? Jak bardzo branża beauty zostanie w przyszłości scyfryzowana? Podzielcie się swoją opinią!

Źródło: L’Oréal

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  3
  Czyli mam rozumieć że ta pani zgoliła brwi a zrobiła sobie taki ściaralny tatuaż udający brwi ???
  Nie kumam o co w tym chodzi ale może to i dobrze bo to przyrząd dla kobiet :)
  ps. Dziś dzień BEAUTY ??? - test depilarki i tatuarki...:)
  Co przyniesie jutrzejszy dzień ??? Będzie ciekawie...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Najpierw moda na wąskie brwi, w następstwie czego po wyrywaniu przestają rosnąć, a teraz wraca moda na grube brwi i trzeba malować/drukować bo nie ma brwi nad okiem...

   Pomysł ogólnie spoko, pytanie jak z uzupełnianiem tuszu.
   • avatar
    chrispata
    0
    Czas już zrobić redukcje etatów w tym waszym portalu bo z takimi newsami to nic z was nie będzie i ludzie będą rezygnować z członkostwa i odchodzić do konkurencji.
    Wyrzucić polowe pismakow na zbity pysk a resztę co zostanie zagonić do pisania porzdnych artykułów o typowo komputerowo telefonowych felietonuw.
    Gdybym ja tam u was rządził to twarda ręka zarzadalbym i przerwy na papieroska i oglądanie tik toka miedzy pisaniem artkolow zniknęłyby.
    Tylko jedna przerwa 15 minut śniadaniowa o 10 rano i konfiskata prywatnych smartfonów do czasu zakończenia pracy!
    • avatar
     dzemski
     0
     w 5 elemencie Liloo korzysta z czegoś podobnego do zrobienia makijażu. Choć tamto urządzenie jest ładniejsze i zgrabniejsze.
     • avatar
      jozek23
      0
      https://i.imgur.com/BHcOrAM.jpg