Aplikacje mobilne

TikTok bez erotyki. Aplikacja walczy z treściami dla dorosłych

przeczytasz w 2 min.

TikTok coraz lepiej radzi sobie z treściami o charakterze erotycznym. Aplikacja wprowadza kolejne ulepszenia, aby proponowane filmy dla dorosłych lub „z pogranicza” nie trafiały do najmłodszych.

Erotyka coraz częściej pojawia się na TikToku

Już od samego początku istnienia TikToka poza królującymi na nim filmami przedstawiającymi mniej lub bardziej wyuczone choreografie taneczne użytkowników często pojawiały się treści o charakterze erotycznym lub skrajnie sugestywne.

Przez cały czas obecności TikToka na rynku niewiele się zmieniło - a wręcz na sile nabrały treści skierowane dla dorosłych, które siłą rzeczy - często trafiały do najmłodszych. Szczyt takich materiałów obserwujemy od kilku tygodni, kiedy to algorytmy nie radzą sobie z wykrywaniem nieocenzurowanych grafik ukrytych w tle pozornie „zwykłego” obrazka.

W końcu jednak TikTok bierze się za treści erotyczne, sugestywne oraz „z pogranicza”, które trafiają do nieletnich użytkowników aplikacji.

Automat do rozpoznawania treści sugestywnych i „z pogranicza”

Wraz z początkiem roku TikTok wprowadza zaktualizowaną wersję automatu, który jest w stanie rozpoznawać „treści sugestywne oraz z pogranicza”. Oznacza to, że wyuczona sztuczna inteligencja będzie teraz jeszcze dokładniej analizować materiały, które nie noszą znamion treści stricte erotycznych, ale takie, które są dwuznaczne i balansują na granicy dostępności wiekowej.

Rzecznik TikToka mówi, że automat będzie w głównej mierze pracował na filmach, które nie łamią w sposób jawny zasad aplikacji, a ocierają się o nie i mogą w ten sposób docierać do najmłodszych użytkowników.

Treści erotycznych na TikToku będzie coraz mniej

TikTok zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym problemem jest obecność materiałów o charakterze erotycznym na platformie i zamierza z tym systematycznie walczyć. Ciągle rozwijane są modele uczenia maszynowego i bez przerwy czynione są „postępy w zmniejszaniu ogólnego występowania rekomendacji treści granicznych lub sugestywnych”.

Oznacza to, że materiały dla dorosłych, które nie łamią jawnie regulaminu usługi, ale są na pograniczu - będą stopniowo eliminowane z TikToka.

Zaraz obok ulepszonego systemu do wykrywania treści nieodpowiednich na TikToku, platforma wprowadza nową opcję „Dlaczego widzisz ten film”. Będzie ona funkcjonować na karcie Dla Ciebie i odpowie ci, dlaczego algorytm zaproponował ci obejrzenie akurat tego filmu.

Źródło: TikTok

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  glock.kammos
  8
  Macie jakieś przykłady takich tiktokow?? Kolega pyta.
  • avatar
   Maryja
   3
   Oglądam Tik-Toka tylko ze względu na fajne dupcie
   • avatar
    KENJI512
    2
    Dajcie ludziom żyć... ;)
    • avatar
     zack24
     2
     A czyli za chwilę i TT nie będzie tak popularny :))))
     • avatar
      ECRYGIGS
      1
      A facebooku też są takie treści wygibasy i nikt tam nie trąbi. ;D
      • avatar
       Fiwyy
       1
       osoby testujące nowe restrykcje będą mieć fajnie :D
       • avatar
        Kasuja Wpisy Automatem
        1
        niech Elon Musk kupi tik toka. podobno zapanuje wolność słowa, a może i wolność obrazu :)