Foto

To już koniec Google+ Photos, czas na przesiadkę

przeczytasz w 1 min.

A jest na co się przesiadać. Usługa Google Photos (bez plusika) już czeka na nasze zdjęcia.

Google Photos

Pod koniec maja wystartowała usługa Google Photos. Nadszedł więc najwyższy czas, aby zakończyć żywot jej poprzedniczki. Zgodnie z informacją opublikowaną za pośrednictwem oficjalnego bloga serwis Google+ Photos zostanie wyłączony dokładnie 1 sierpnia bieżącego roku.

Google+ Photos jest jedną z usług, dzięki którym platforma społecznościowa giganta miała choć przez chwilę szansę na sukces. Służy do przechowywania zdjęć i zarządzania nimi. Nadeszła jednak nowa, lepsza usługa nazwana po prostu Google Photos. Tym samym użytkownicy androidowej aplikacji (a wkrótce także wersji desktopowej i tej na iOS) są proszeni o przygotowanie się na przesiadkę.

Na czym to przygotowanie ma polegać? Na pobraniu nowej aplikacji Google Photos ze sklepu Google Play. Po jej zainstalowaniu automatycznie rozpocznie się proces przenoszenia zdjęć z jednej platformy na drugą, dzięki czemu możemy być pewni, że nie stracimy żadnej z zapisanych fotografii. 

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Google Photos to przede wszystkim nielimitowana przestrzeń na zdjęcia (o ile nie są większe niż 16 Mpix), nowy edytor, zaktualizowane narzędzie do zarządzania zdjęciami oraz usprawniona wyszukiwarka. Cóż, nie ma chyba na co czekać.

Źródło: Fortune

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  limera1n
  1
  śmiem twierdzić że nawet twórca tego całego google+ z niego nie korzysta, chcieli wygryźć Facebooka tylko że było już za późno
  • avatar
   Ricarrdos
   0
   Od Google miałem wiele lat temu tylko Picassa. Wyleciała z kompa po 10 minutach. Szpiegom mówię "dziękuję". Niestety póki co mam fona na androsyfie. Przy zmianie słuchawki trzeba będzie wybrać inny system.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Photos to genialna rzecz. Wyszukiwanie oparte o machine learning działa świetnie. Wystarczy wpisać dowolne słowo kluczowe i od razu znajduje mi zdjęcia, których normalnie bym szukał kilkanaście minut. Mam tam wszystkie swoje zdjęcia, jest ich około 100 tys. To wspaniałe, że ktoś stworzył taki system przechowywania i zarządzania. Na dodatek za darmo! Warto jeszcze wspomnieć, że teraz udostępnienie kilku zdjęć jest banalnie proste, można je po prostu zaznaczyć i kliknąć 'get link' i wysłać komukolwiek. Każdy bez względu na to czy ma czy nie konto googla oraz niezależnie od przeglądarki będzie w stanie je wyświetlić.
    • avatar
     Croshiify
     -1
     Google+ czego!?
     • avatar
      raffal81
      -5
      Google+ ??? pierwszy raz słyszę ;)))
      • avatar
       Fiona
       -6
       Nie wiesz co to plus, czy jak ja, co to google ???

       ;P