Gry komputerowe

Total War Saga: Troy nową odsłoną serii - oglądamy zwiastun

przeczytasz w 1 min.

Domorośli stratedzy mogą już zacierać ręce. Ekipa Creative Assembly oficjalnie zapowiedziała grę Total War Saga: Troy, zainspirowaną Iliadą Homera. 

Total War Saga: Troy – tak brzmi tytuł najnowszej strategii studia Creative Assembly, które tym razem postanowiło przenieść nas do epoki brązu. Znamy pierwsze szczegóły, a na deser otrzymaliśmy zwiastun. 

Total War Saga: Troy - zapowiedź gry

Total War Saga to poboczna seria, która mechaniką rozgrywki nie odbiega zbytnio od tej głównej, ale której odsłony koncentrują się nie tyle na całych okresach historycznych, co na konkretnych wydarzeniach. Tym razem – jak nietrudno się domyślić – będzie to wojna trojańska, której przyjrzymy się z perspektywy obu stron: Trojan i Greków. 

Total War Saga: Troy screen 1

Sami twórcy zapowiadają to następująco: „Przeżyj wojnę, która zmieniła oblicze tamtej epoki, i zobacz, w jak oryginalny sposób ożywa na ekranie. Stań się legendą jako jeden z ośmiu słynnych bohaterów. Przeżyj dramatyczne losy swojej postaci i pokonaj rywali. Zbuduj własne imperium dzięki strategii, zarządzaniu, dyplomacji i wojnie, prowadząc podbój odwzorowanych z prawdziwym rozmachem krain leżących nad Morzem Śródziemnym epoki brązu”.

Jeżeli natomiast chodzi o rozgrywkę, to – jak zwykle – będzie ona podzielona na dwie części. Najważniejsze decyzje strategiczne, związane z zarządzaniem imperium, podejmiemy w trybie turowym na mapie świata. Same bitwy – które mają być wyjątkowo widowiskowe – stoczymy natomiast w czasie rzeczywistym bezpośrednio na polu walki. 

Total War Saga: Troy screen 2

Premiera gry Total War Saga: Troy odbędzie się w przyszłym roku, ale dokładna data premiery na razie nie została ujawniona. Wiemy za to, że wyłączną platformą docelową są pecety – zarówno z systemem Windows, jak i Linuksem czy macOS-em. A to już…

Oficjalny trailer Total War Saga: Troy

Źródło: VG247, Creative Assembly

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!