Akcesoria sieciowe

Dwie nowe karty sieciowe WiFi 802.11ac od TP-Link - pod USB i PCIe

przeczytasz w 1 min.

TP-Link Archer T2U Plus to karta sieciowa wykorzystująca port USB, a TP-Link Archer T4E – magistralę PCI Express. Obie pracują w standardzie WiFi 802.11ac.

Jeżeli wasze pecety lub laptopy nie są przystosowane do odbioru Wi-Fi w standardzie 802.11ac i chcielibyście to zmienić, to wiedzcie, że TP-Link wprowadził do swojej oferty dwie karty sieciowe, które to umożliwiają. 

TP-Link Archer T2U Plus to uniwersalna karta sieciowa, którą instaluje się w porcie USB. Co ważne, dzięki niedużym rozmiarom nie przysłania drugiego wejścia. Działając w standardzie 802.11ac i wykorzystując modulację 256QAM karta umożliwia osiąganie prędkości do 200 Mb/s w pasmie 2,4 GHz i 433 Mb/s w paśmie 5 GHz. 

TP-Link Archer T2U Plus

Akcesorium jest wyposażone w zewnętrzną, obracaną antenę 5 dBi, mającą zapewniać możliwość nawiązywania stabilnego połączenia także na dużych odległościach.

TP-Link Archer T4E z kolei jest kartą sieciową wykorzystującą magistralę PCI Express. Jest ona wyposażona w dwie zewnętrzne anteny, a do tego wykorzystuje technologie formowania wiązki (beamforming) i 2x2 MIMO, dzięki czemu cechuje się bardzo dobrym zasięgiem i wysoką wydajnością transmisji.

TP-Link Archer T4E

Model ten naturalnie również pracuje w standardzie 802.11ac, ale cechuje się wyższymi transferami – prędkość sięga 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i nawet 867 Mb/s w paśmie 5 GHz.

Obie karty są w pełni kompatybilne z systemami Windows 10, 8.1, 7 i XP oraz objęte 36-miesięczną gwarancją producenta.

Źródło: TP-Link 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  0
  karty wifi pod usb mają tendencję do rozłączania się :p
  • avatar
   Kenjiro
   0
   Z tą kompatybilnością jestem ciekaw, bo kilka kart TP-Linka, które mi się przez ręce przewinęły, były albo na Realteku, albo na Atherosie i wszystkie miały tragiczne sterowniki, które powodowały rozłączenia z siecią, gubienie sygnału, spadki wydajności, na jednym systemie działały jako tako, na innym wcale itp.
   Polecam karty z chipsetem Intela, od czasu wymiany problemy zniknęły jak ręką odjął.