Monitoring IP

Chroni i pomaga - taka jest kamera TP-Link Tapo C310

przeczytasz w 1 min.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, a przy okazji także o swój komfort – z kamerą TP-Link Tapo C310 do monitoringu zewnętrznego. Przyjrzyjmy się jej charakterystyce z bliska.

TP-Link Tapo C310 – dlaczego warto kupić kamerę do monitoringu za 250 złotych?

Kamera do monitoringu zewnętrznego to nie jest droga rzecz, a jest za to bardzo przydatna. Taki TP-Link Tapo C310 kosztuje około 250 złotych i jest to model, który zarówno chroni posesję, jak i pomaga w codziennych sytuacjach. Z jednej strony odstrasza potencjalnych złodziei, a gdy ci jej nie zauważą, to ich nagrywa. Z drugiej – pozwala na przykład na poinformowanie kuriera, że nie ma nas w domu (lub nie możemy podejść) i gdzie może zostawić przesyłkę. 

TP-Link Tapo C310 kamera

To ostatnie jest możliwe, ponieważ TP-Link Tapo C310 oferuje dwukierunkową transmisję audio – kamerka jest wyposażona zarówno w mikrofon, jak i głośnik. Najważniejszym jej komponentem jest jednak oczywiście sama matryca. Urządzenie nagrywa wideo w rozdzielczości 3 Mpix (większej niż Full HD), co oznacza wysoką szczegółowość. Płynność na poziomie 15 klatek na sekundę jest wystarczająca, a zaawansowany tryb nocny zapewnia skuteczność także po zmroku – możesz liczyć na dobrze widoczne sceny w odległości nawet 30 metrów.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat kamery TP-Link Tapo C310?

Wypada też wspomnieć o funkcji wykrywania ruchu (dzięki której automatycznie otrzymujemy powiadomienie, że coś się dzieje), o możliwości podłączenia kamery do Internetu zarówno za pomocą przewodu Ethernet, jak i modułu Wi-Fi, o obecności slotu na kartę microSD, o możliwości aktywowania automatycznych alarmów dźwiękowych i świetlnych, a wreszcie o intuicyjnej obsłudze z poziomu telefonu. 

Kamera przeznaczona do pracy na zewnątrz powinna też być odpowiednio wytrzymała. W tym przypadku możemy liczyć na odporność na wiatr, pył oraz deszcz – o czym świadczy certyfikat IP66. Urządzenie jest też przystosowane do działania w temperaturach od -20 do 45 stopni Celsjusza, więc nic nie powinno mu przeszkadzać. 

Źródło: TP-Link

Czytaj dalej o monitoringu: 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lukas002
  3
  A co z zasilaniem ?
  • avatar
   ElFi_
   2
   Wszędzie już są reklamy tej kamerki, a kupić gdzieś się da?
   • avatar
    patMeteo
    0
    Według Tp-link Polska ma sie pojawić na początku grudnia. Więc fizycznie jej niema w UE.
    Więc czekamy.
    Mam nadzieję że kamera złamie trend coraz uboższego wyposażenia w funkcje... i ustawienia.
    • avatar
     figer
     0
     Tytuł zupełnie jak w starym kawale: co to jest - świeci i grozi? Żarówka OSRAM